pondělí 4. července 2022 Prokop

Šumperk zlevnil krátkodobé parkování v centru. Místo 20 lidé zaplatí 10 korun

Obyvatelé a návštěvníci Šumperka mají od nynějška levnější krátkodobé parkování v centru města. Radnice zavedla nový tarif, podle kterého budou moci lidé zaparkovat svůj vůz na půl hodiny za deset korun. Doposud museli platit dvojnásobek.

"Chtěli jsme vyjít vstříc řidičům, kteří si potřebují vyřídit své záležitosti například na poště nebo vyzvednout léky v lékárně, na což jim stačí čtvrthodina. Od tohoto týden zaplatí za půlhodinové stání desetikorunu, nebudou tak muset hradit celou hodinu za dvacet korun," potvrdila místostarostka Marta Novotná (Šumperáci), která má na starosti dopravu ve městě.

Na území Šumperka je v současné době celkem dvaadvacet zón placeného parkování. Za stání v hlavní parkovací zóně motoristé ve všední dny od 8 do 18 hodin zaplatí dvacet korun za hodinu. Pouze v zóně Kostelní náměstí je parkování zpoplatněno ve všední dny od 9.30 do 17 hodin. Nově v obou zónách přibyl půlhodinový tarif za deset korun.

Olomouc chystá nový systém parkování. Výrazně víc zaplatí přespolní a majitelé druhého auta

Olomoucká radnice připravuje nový systém parkování, který bude pro řadu řidičů znamenat výrazné zdražení. Město hodlá rozšířit stávající zóny a zpoplatnit tisíce parkovacích míst. Přespolní řidiči za roční kartu zaplatí dvanáct tisíc korun....

Změny parkovacích zón připravuje i Olomouc 

Novou parkovací politiku, která počítá s úpravou a rozšířením jednotlivých zón, připravuje také Olomouc. Například za parkování v širším centru by návštěvníci měli zaplatit po první hodině zdarma 20 korun za hodinu nebo 12 tisíc korun za rok. 

Se základními obrysy změn souhlasí i opozice. "Zpoplatnění parkování podporujeme, pokud přibydou i parkovací domy a zlepší se příměstská doprava. Vybrané peníze však musí jít do zlepšení parkování a komunikací," uvedl například lídr hnutí ProOlomouc Tomáš Pejpek.

Za parkování v centru města musí od října platit i obyvatelé a návštěvníci Uničova na Olomoucku. Například za roční parkovací kartu lidé dají 2000 korun.

Za parkování v centru Uničova si lidé připlatí. Spuštění systému se však o měsíc odkládá

Obyvatelé a návštěvníci Uničova na Olomoucku se musí smířit s tím, že za parkování v centru města budou platit. Systém měl začít fungovat od zítřka, start se však zřejmě až o měsíc odkládá, protože ještě není hotové dopravní značení. Za roční...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Šumperk

Štítky parkování, sazba, automat, automobil, město, Šumperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.