neděle 16. ledna 2022 Ctirad

Na Jesenicku se tvoří sněhové jazyky, silný vítr se sněhem zasáhl i okolí Konice

Na sněhové jazyky si kvůli hustému sněžení a silnému větru musí dát pozor řidiči ve vyšších polohách Olomouckého kraje, kde napadlo několik centimetrů sněhu. Všechny silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, uváděli dnes odpoledne dispečeři krajské správy silnic.

Sněžit v Olomouckém kraji začalo v úterý kolem poledne, sněhové přeháňky postupně zasáhly většinu území kraje. "Při silném větru se nyní na silnicích místy tvoří slabé sněhové jazyky nebo se sníh přes silnice přefukuje. V Jeseníku sice momentálně přestalo sněžit, ale místy stále fouká silný vítr, " řekl jesenický dispečer Správy silnic Olomouckého kraje.

Hasiče zaměstnává sněhová nadílka. Řeší zlomené stromy i srážku sypače s autobusem

K desítkám zásahů vyjížděly napříč celým Olomouckým krajem v průběhu víkendu jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. Společným jmenovatelem problémů je aktuální počasí. Jen za neděli odstraňovali na osmnácti místech popadané stromy, které...

Sněhové jazyky se kvůli silnému větru tvoří také na silnicích v okolí Protivanova a Konice na Prostějovsku. Správa silnic tam poslala traktory s radlicemi a u Protivanova už jezdí i sypače. "Všechny silnice se nám daří udržovat sjízdné, uzavřeno není nic," řekl dispečer správy silnic. V Prostějově a okolí jsou silnice holé a mokré, podobná situace je také na Olomoucku a Přerovsku.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Štítky Doprava, správa silnic, silničáři, Jeseníky, Konice, sníh, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.