neděle 16. ledna 2022 Ctirad

Do ulic Olomouce vyjela nová vánoční tramvajová souprava. Je na lince č. 7

Do ulic Olomouce dnes poprvé do plného provozu vyjela kompletně nazdobená nová vánoční tramvajová souprava. Dopravní podnik ozdobil nejnovější typ vozu typu EVO1. Vánoční tramvaj bude až do začátku ledna jezdit na lince č. 7.

Dopravní podnik tak chce tradičně přispět k vánoční atmosféře Olomouce. "Bohužel i v letošním roce je adventní čas poznamenaný epidemií koronaviru. Doufáme, že tramvaj alespoň trochu zlepší náladu obyvatelům a návštěvníkům Olomouce,“ přeje si předseda představenstva Dopravního podniku města Olomouce Jaroslav Michalík.

Vánoční souprava vyjela do ulici poprvé již před deseti dny. Z technických důvodů však nazdobení bylo jen částečné, protože nepřišel veškerý materiál od dodavatele z Francie. "Nedostatek materiálu na trhu se dotkl i trhu s led osvětlením. Od dnešního dne je však výzdoba již kompletní,“ vysvětlil Michalík. 

Místo vánočních trhů bude v Olomouci zimní jarmark. Má vrátit adventní atmosféru

Vánoční atmosféra se od pátku vrátí do centra Olomouce. Vedení města nesouhlasilo s nařízením o uzavření adventních trhů, farmářské trhy se ale podle aktuálních pravidel konat mohou. Ve stáncích na náměstí se tak budou prodávat různé řemeslné...

K vánoční atmosféře přispějí i kresby dětí

Dopravní podnik předpokládá, že novou výzdobu bude využívat minimálně následujících pět let, stála 290 tisíc korun. Uvnitř soupravy jsou zároveň malby a kresby dětí na téma České mše vánoční ze Základní umělecké školy Miloslava Stibora v Olomouci.

Vánoční tramvajová souprava vozů 212 a 213 bude denně jezdit na lince č. 7. Každý den ji doplní také nazdobená tramvaj typu T3 č. 164, která bude v pracovní dny ve večerních hodinách střídat na lince č. 7 a ve dnech pracovního klidu bude jezdit na lince U. Svezení vánoční tramvají si mohou cestující naplánovat podle speciálního jizdního řádu.

"Tuto tramvaj cestující v Olomouci již znají z minulých let," dodala mluvčí dopravního podniku Martina Krčová.

Vánoce v duchu modrotisku. Vlastivědné muzeum připravilo výstavu nadčasové výtvarné techniky

Do vánoční atmosféry se naladilo výzdobou nejen centrum hanácké metropole, ale také Vlastivědné muzeum Olomouc. Jedním z hlavních bodů programu pro adventní období je výstava nazvaná Modrobílé Vánoce, která přibližuje starodávnou techniku...

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Dopravní podnik města Olomouce

Štítky Vánoce, tramvaj, výzdoba, led osvětlení, dopravní podnik, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.