neděle 16. ledna 2022 Ctirad

Kamion narazil do mostu na dálnici D35 u Olomouce. Řidič se podle policie nevěnoval řízení

, aktualizováno 2. prosince 2021, 19:12

Na obchvatu Olomouce u nákupního centra Olympie narazilo dnes před polednem nákladní auto do pilíře mostu. Provoz se podařilo plně obnovit okolo 18 hodiny. Zraněného řidiče z trosek kabiny vyprostili hasiči, podle policistů se před havárií plně nevěnoval řízení.

Nehoda na D35 se stala kolem půl dvanácté dopoledne na 276. kilometru. "Řidičem kamionu byl třiadvacetiletý cizinec. Z dosavadního šetření vyplynulo, že se řidič zřejmě plně nevěnoval řízení, vyjel mimo zpevněnou část komunikace, kde narazil do betonových svodidel a do pilíře mostní konstrukce," popsala průběh kolize policejní mluvčí Marie Šafářová.

Na dálnici nedaleko Velkého Týnce vyrazila profesionální jednotka hasičů z Olomouce, která využila i speciální technický automobil na dopravní nehody.  Na místo vyslalo operační středisko také dobrovolné hasiče z Velké Bystřice. "V době příjezdu se v havarovaném vozidle nacházel zraněný řidič, který byl zaklíněn v oblasti dolních končetin. Na bolest právě nohou si nejvíce stěžoval a tyto informace jsme předali dojíždějící posádce zdravotníků Zdravotnické záchranné služby. Po náročném vyproštění jsme asistovali při zajištění a následném transportu do sanitního vozidla," informoval mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Objízdná trasa vedla přes exit 276 směr Olomouc nebo nájezd na silnici I/55 na Přerov. Ve směru od Ostravy byla dálnice pod mostem uzavřena, v opačném směru byl uzavřen levý jízdní pruh kvůli vysypanému nákladu.

Tři lidské životy má na svědomí tragická nehoda čtyř osobních vozidel, která se v neděli v podvečer stala u obchvatu Olomouce. Jeden člověk zemřel na místě, v nemocnici zraněním podlehly další dvě osoby.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Štítky nehoda, D35, most, Olomouc, dálnice, Hasiči, Policie, Policie ČR, HZS Olomouckého Kraje

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.