neděle 16. ledna 2022 Ctirad

V kamenolomu na Jesenicku se zřítil nakladač. Řidič z kabiny stačil vyskočit

Do deset metrů hluboké propasti se v kamenolomu na Jesenicku zřítil nakladač poté, co se pod ním utrhl okraj jednoho patra. Čtyřiatřicetiletý řidič však stačil z kabiny vyskočit a nic se mu nestalo. Škoda je kolem tří milionů korun, případ vyšetřuje policie.

Nebezpečná nehoda se stala v neděli po ránu. "Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že se pod nakladačem při vykládce kamenů utrhl podklad. Nakladač se poté začal pomalu sesouvat z okraje etáže a nakonec se zřítil o deset metrů níže. Čtyřiatřicetiletý řidič v momentě, kdy nad strojem ztratil kontrolu a ten se začal sesouvat, duchapřítomně zareagoval a z kabiny vyskočil," popsala mluvčí policie Marie Šafářová.

Při nehodě se řidiči ani nikomu dalšímu nic nestalo. Škoda je kolem 3 milionů korun. 

Okolnosti celé události budou nyní jeseničtí policisté vyšetřovat. "Společně s oblastním inspektorátem práce budou prověřovat, zda nedošlo k porušení předpisů souvisejících s bezpečností a ochranou zdraví při práci," dodala mluvčí.

Na obchvatu Olomouce u nákupního centra Olympie narazilo dnes před polednem nákladní auto do pilíře mostu. Provoz se podařilo plně obnovit okolo 18 hodiny. Zraněného řidiče z trosek kabiny vyprostili hasiči, podle policistů se před havárií plně...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky nehoda, nakladač, propast, pád, řidič, kamenolom, policie, Jeseník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.