úterý 25. ledna 2022 Miloš

Problém s parkováním: K dodávkám v zakázané zóně vyjíždějí strážníci každou noc

Zanesením do příslušných systémů a splněním dalších náležitostí vstoupil začátkem prosince v platnost zákaz nočního parkování dodávek na jednom z olomouckých sídlišť. Porušení nového pravidla v části Neředína řeší strážníci každou noc hned několikrát.

Zóna, kde od 19 do 6 hodin platí zákaz parkování vozidel s hmotností nad 2,1 tuny, vznikla v prostoru mezi ulicemi Foerstrova, Hněvotínská, Okružní a třída Míru. Podle zástupců města dodávkové automobily v obytné zóně výrazně komplikovaly situaci s parkováním. Proto se magistrát rozhodl pilotně otestovat specifický zákaz stání v jedné z lokalit, kterou tento problém tíží. „Při nočním sčítání v průběhu týdne v uvedené lokalitě se ukázalo, že se jedná o zhruba 100 dodávek denně,“ upozornil při zavádění nového značení dopravní specialista Vojtěch Holý z odboru dopravy a územního rozvoje magistrátu města Olomouce.

Z části ulice Na Vozovce v Olomouci je jednosměrka. Bludiště i pro místní, lamentují řidiči

Částečné zjednosměrnění olomoucké ulice Na Vozovce se setkalo i s kritikou ze strany veřejnosti. Město chce v oblasti zklidnit dopravu a umožnit bezpečnější průjezd také cyklistům do nedalekého parku a centra města. Řidiči se tak v úseku, kde...

Za první dva týdny platnosti zákazu řešili jeho porušení strážníci Městské policie v 51 případech. „Od platnosti značení tam máme každou noc několik aut, které to porušují. Většinou se jedná o různá firemní auta,“ říká mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle.

Na část přestupků upozorní strážníky občané, další zjistí při noční hlídkové činnosti. „Chápeme, že ti lidé třeba nemají kde parkovat, ale toto dopravní značení tam zkrátka je a my máme za úkol kontrolovat jeho dodržování. Musejí vozidla přeparkovat mimo zónu tak, aby nepáchali přestupkové jednání,“ konstatoval Čunderle s tím, že v úvodní fázi platnosti zákazu rozdali strážníci za parkování dodávek jedenáct pokut. Maximální sankce je dva tisíce korun, případně se může přestupek řešit ve správním řízení.

Teplo v Olomouci zdraží skoro o pětinu. Cenu tlačí vzhůru emisní povolenky

Trend nárůstu cen se nevyhne ani platbám za tepelné energie v Olomouci. Společnost OLTERM & TD Olomouc, která tyto služby zajišťuje pro domácnosti v krajské metropoli, oznámila pro příští rok navýšení ceny o 17 procent. Podle zástupců firmy a...

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Městská policie Olomouc

Štítky Doprava, parkování, dodávky, noční zákaz, Městská policie Olomouc, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Martin Katrňák

první by to chtělo udělat parkovací místa pro dodávky a kamiony a pak až buzerovat řidiče.

sobota, 18. prosince 2021, 13:47

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.