neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Vlak v Hlubočkách smetl auto z přejezdu. Dva lidé utrpěli zranění, nehoda zastavila provoz na trati

S velkým štěstím a jen s lehkým zraněním vyvázla devětapadesátiletá řidička ze srážky s osobním vlakem na přejezdu v Hlubočkách u Olomouce. Žena v autě zkřížila cestu osobnímu vlaku, ve kterém jelo 37 cestujících. Kromě zraněné řidičky skončil v péči záchranářů také strojvedoucí.

V pátek krátce po půl jedenácté došlo na přejezdu v Hlubočkách ke kolizi, vlak odhodil vůz Škoda Roomster na svodidla. Devětapadesátiletou řidičku a strojvedoucího z vlaku museli ošetřit záchranáři. „Ve vlaku cestovalo 37 osob a nikdo z cestujících nebyl zraněn. Řidička se podrobila dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že přesné příčiny a okolnosti nehody jsou aktuálně v šetření.

Nadjezd nad koridorem v Holici čeká na stavební povolení. Stavět by se mělo už letos

Výstavba nadjezdu přes železniční koridor v olomoucké části Holice se přibližuje. Správa železnic požádala o stavební povolení. Projekt náhrady železničního přejezdu na velmi frekventované trati se připravuje zhruba pět let, v letošním roce by...

Na místě zasahovali také hasiči, kteří zajistili evakuaci cestujících a také autobus pro jejich náhradní přepravu. „Provoz na trati je zastaven, nyní probíhá vyproštění vozidla. Místo nehody jsme rovněž protipožárně zabezpečili,“ podotkla mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

Vlaky v části trati 310 Olomouc hlavní nádraží – Opava východ do odpoledne nemohli projíždět, České dráhy zajišťovaly v úseku obce Hlubočky náhradní autobusovou dopravu. 

Mladík přežil hrůzostrašnou nehodu. Poděkoval za to šternberským hasičům a přinesl jim čokoládový dort

Za záchranu svého života přišel šternberským hasičům poděkovat mladík, který díky nim přežil hrůzostrašnou nehodu z letošního června u Lipiny na Olomoucku. Škodovka zde v noci v plné rychlosti vletěla pod zaparkovaný kamion. Řidič nepřežil, v...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Štítky Doprava, železnice, vlak, přejezd, auto, nehoda, Policie ČR, HZS Olomouckého kraje, Hlubočky, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.