sobota 28. května 2022 Vilém

Přerov postaví novou cyklostezku od řeky Bečvy. Chystá i další za desítky milionů

V létě se rozběhne stavba dalšího úseku cyklostezky v centru Přerova. U investice v hodnotě pěti a půl milionu korun počítá město i s významnou podporou Olomouckého kraje. Trasa od Žerotínova náměstí k lávce U Loděnice promění dosavadní uspořádání chodníků, nové bude i veřejné osvětlení či kontejnerová stání.

Od lávky vedoucí přes řeku Bečvy vznikne v ulici Pod Valy nová cyklostezka o délce 270 metrů, úprav se dočká i chodník na protější straně ulice. „V současné době jsou místa pro pěší po obou stranách. Nově bude od restaurace Katovna směrem k Žerotínovu náměstí chodník, zatímco na opačné straně povede od lávky přes Bečvu až ke křižovatce ulic Kozlovská-Šrobárova společná stezka pro cyklisty a chodce,“ popsala Petra Hirschová z oddělení investic přerovského magistrátu.

Stezka o šířce 3,25 metru bude vydlážděna zámkovou dlažbou. „Nová cyklostezka musí samozřejmě splňovat podmínky bezbariérovosti, nebudou chybět ani varovné pásy pro nevidomé. Vše bude plynule navazovat až k vydlážděnému úseku, vedoucímu k Žerotínovu náměstí,“ doplnila vedoucí investic města Ivana Pinkasová.

Rozšíření ložisek u Tovačova neprošlo referendem. Těžaři chtějí místní potěšit novou pláží na jezeře

Tovačovská jezera jako letní rekreační cíl plánuje výrazně vylepšit těžařská společnost Českomoravský štěrk. U města na Přerovsku chce vybudovat pláž a další zázemí pro koupání. Firma tak reaguje i na výsledek referenda z října loňského roku, kdy...

Připomněla rovněž, že součástí stavby jsou nová, oplocená kontejnerová stání pro deset nádob na smíšený a tříděný odpad. Po zástupců přerovského magistrátu se počítá i s tím, že stávající stožáry veřejného osvětlení včetně svítidel budou demontovány a nahrazeny novými.

Náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová (ANO) k investici za více než pět milionů korun doplňuje, že Olomoucký kraj by se na financování mohl podílet částkou až dva a půl milionu korun. „Žádost o dotaci musí být podána do konce ledna,“ podotkla Mazochová a upozornila: „Po dobu stavby budou muset ovšem majitelé aut především z blízkých panelových domů počítat s tím, že zčásti bude zabráno parkoviště u kašny.“

Cyklostezka na Palackého v Přerově se částečně zprovozní. Zbytek dokončí příští rok

Stavba dlouho očekávané cyklostezky v Palackého ulici v Přerově pokročila, na zimu je však v plánu přestávka. Investice má pro kolaře propojit důležitý úsek z Předmostí až ke Gymnáziu Jakuba Škody. Část trasy bude možné využívat už na podzim i...

V Přerově probíhá výstavba či příprava cyklostezek i v dalších lokalitách. Přes zimu je aktuálně pozastavena realizace stezky v ulici Palackého ke Gymnáziu Jakuba Škody, pokračovat se má opět na jaře. Chystají se také stavby nových tras Velká Dlážka a Hranická či Šířava – Svisle, R. Stokláskové. Tyto projekty by si měly vyžádat v součtu více než třicet milionů korun.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Přerov

Štítky Doprava, cyklostezka, cyklistika, investice, oprava, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.