sobota 28. května 2022 Vilém

Dopravnímu podniku v Olomouci chybí řidiči. Kvůli výluce tramvají i covidu

Po víkendu se prodlouží intervaly, ve kterých jezdí v Olomouci tramvajová linka 3 a náhradní autobus s označením X. Dopravní podnik řeší nedostatek řidičů, kterých je při uzavření tramvajové trati do centra města potřeba větší počet.

„Příčinou změny je kombinace zvýšeného počtu pracovních neschopností a výluky, při které musejí autobusy zajišťovat dopravu mezi Hlavním nádražím a Náměstím hrdinů. Proto potřebujeme více řidičů a i když je jich nemocných jen několik, tak už to přináší komplikace,“ vysvětlila mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Anna Sýkorová.

Důvodem absencí zaměstnanců není podle mluvčí pouze nákaza novým typem koronaviru. „V tuto chvíli je situace je stabilizovaná, covidu máme jednotky případů. Při pondělním antigenním testování jsme neměli žádný záchyt. Uvidí se, co přinesou další dny. Máme připravené různé krizové plány, pokud by se zvýšila nemocnost u pracovníků, kteří zajišťují každodenní provoz. To nejsou to jen řidiči, ale i dispečeři a tak dále. Budeme reagovat podle aktuální situace,“ naznačila Anna Sýkorová.

V Olomouckém kraji úřaduje omikron. Přibylo 1319 nových případů covidu

V Olomouckém kraji přibylo v úterý 1319 nákaz covidem, což je oproti minulému týdnu dvojnásobek. Pokračuje tak strmý růst epidemie, která nabírá na síle již třetí týden po sobě. Podle Státního zdravotního ústavu to má na svědomí nakažlivější...

Náhradní autobusová linka X tak bude od pondělí fungovat podle nových jízdních řádů. „V pracovních dnech dochází ke změně intervalu v ranní přepravní špičce z 5 minut na 6 minut, v dopoledního hodinách ze 7,5 minut na 10 minut, v odpoledních hodinách zůstává interval beze změny 7,5 minut, ve večerních hodinách taktéž beze změny 15 minut,“ uvádí dopravní podnik na webu. Ve dnech pracovního klidu budou autobusy jezdit po celý den ve čtvrthodinovém intervalu.

Od pondělí se sníží počet spojů tramvajové linky číslo 3 mezi Náměstím Hrdinů a konečnou na okraji sídliště v ulici Trnkova. Oproti původnímu čtvrthodinovému rozestupu bude nyní jezdit ve třicetiminutovém intervalu. Po půl hodině bude vypravována také tramvaj číslo pět, která jezdí ze stanice Trnkova přes Envelopu na Hlavní nádraží.

Stavba trati zavře křižovatku na olomouckém sídlišti. Autobusy vyrazí i bočními ulicemi

Na pět měsíců se od pondělí 10. ledna uzavře pro veškerý provoz mimo vozidel stavby křižovatka ulic Schweitzerova, Zikova a Jeremiášova. Řidiči musejí počítat s objízdnými trasami, podobně jako cestující městské hromadné dopravy. Výstavba...

Lidé si budou muset zvyknout na další změnu v již tak pozměněném či omezeném provozu městské hromadné dopravy v Olomouci. Budování protipovodňových opatření na řece Moravě na více než dva roky přerušilo jednu z tras tramvají od hlavního vlakového nádraží do centra města. Práce by měly trvat do konce letošního června. Na Nových Sadech se pak od minulého týdne uzavřela kvůli stavbě dalšího úseku tramvajové trati důležitá křižovatka pro veškerou dopravu a autobusy jezdí v upraveném režimu.

„U linky číslo 3 se prodlužuje interval, ale linka č. 5 bude jezdit až do třiadvaceti hodin. Cílem je omezení nějakým způsobem kompenzovat. Snažili jsme se dělat úpravy tak, aby měly na cestující co nejmenší dopad,“ podotkla za dopravní podnik mluvčí Sýkorová.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Dopravní podnik města Olomouce

Štítky Doprava, rekonstrukce, Dopravní podnik města Olomouce, DPMO, tramvaj, autobus, uzavírka, výluka, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.