sobota 28. května 2022 Vilém

Průtah Přerovem doplní pětiramenný rondel. Vznikne nedaleko bývalé elektrárny

Okružní křižovatka by měla v letošním roce přinést řešení dalšího z problémových míst pro dopravu v Přerově. Rondel má vzniknout na příjezdu do Přerova od Dluhonic, kde se protínají ulice Dluhonská, Polní a Tržní. Zhotovitele stavby za zhruba 30 milionů korun nyní vybírá Ředitelství silnic a dálnic.

Podle přerovského radního pro dopravu Tomáše Navrátila má nedaleko bývalé městské elektrárny se dvěma ikonickými cihlovými komíny vzniknout okružní křižovatka oválného tvaru s pěti rameny. Současné řešení místa je podle odborníků nevyhovující zejména pro řidiče přijíždějící z vedlejší ulice Dluhonská. „Určitě je tam potřeba nová úprava. Je to součást průtahu městem a s okružní křižovatkou se tam počítá. Pro Přerov se jedná o důležitou stavbu,“ tvrdí radní Navrátil.

Auta nyní jezdí v místě plánované změny ve dvou pruzích v každém směru, tedy v režimu 2+2. Rondel bude mít jeden jízdní pruh, do kterého se bude provoz svádět.

Přerov postaví novou cyklostezku od řeky Bečvy. Chystá i další za desítky milionů

V létě se rozběhne stavba dalšího úseku cyklostezky v centru Přerova. U investice v hodnotě pěti a půl milionu korun počítá město i s významnou podporou Olomouckého kraje. Trasa od Žerotínova náměstí k lávce U Loděnice promění dosavadní...

Stavbu na silnici I. třídy číslo 55 v Přerově připravuje Ředitelství silnic a dálnic. „Výběrové řízení zatím nebylo ukončeno. Probíhá hodnocení nabídek, celkem jich dorazilo sedm s cenami okolo 30 milionů Kč bez DPH,“ informoval mluvčí ŘSD Miroslav Mazal. Státní organizace podle Mazala předpokládá bezodkladné zahájení prací nejlépe v letošním roce. „Ovšem podrobný harmonogram bude zpracován vítězným zhotovitelem v dostatečném předstihu před zahájením stavby,“ podotkl mluvčí.

Práce na budování průtahu Přerovem budou letos pokračovat také v oblasti bývalého areálu Juta a v okolí autobusového nádraží. Tento úsek s původním průtahem propojí na podzim přestavba křižovatky Velké Novosady, Kojetínská, Komenského, kde vznikne nová větev směřující k autobusovému nádraží a dále na Zlín či Kroměříž.

Přerov poprvé otevře skatepark i přes zimu. Místní mládež chce trénovat

Přerovská radnice vyšla vstříc místním milovníkům skateboardu či freestyle koloběžek a poprvé jim otevře zdejší skatepark také přes zimu. Město nyní zpracovává nový provozní řád a slibuje, že už od příštího pátku bude oblíbený skatepark u velké...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FB Tomáš Navrátil

Štítky Doprava, investice, stavba, rondel, okružní křižovatka, Přerov, Ředitelství silnic a dálnic

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.