pondělí 4. července 2022 Prokop

Nejvíce aut projede po Velkomoravské a okolo Olšan. Kolem 40 tisíc denně

Nejvíce automobilů v Olomouckém kraji projede po dálnici mezi Prostějovem a Olšany, po Velkomoravské ulici v Olomouci a po výpadovce z Prostějova na Olomouc. Poslední sčítání dopravy ukázalo, že okolo Olšan jde denně o více než 40 tisíc automobilů.

"Ředitelství silnic a dálnic ČR uspořádalo celostátního sčítání dopravy na dálnicích a silnicích všech tříd po pěti letech. Procesy sčítání a vyhodnocení dat jsme přizpůsobili pandemii koronaviru a lze konstatovat, že oproti minulému monitorování provozu doprava narostla v průměru o 10 procent," uvedl Miroslav Mazal z olomoucké pobočky ředitelství dálnic.

V Olomouckém kraji nejvíce aut jezdí přes Prostějov a Olomouc. Po dálnici z Prostějova do Olšan je to denně 40 342 aut, po Velkomoravské v Olomouci mezi ulicemi Brněnská a Schweitzerova 39 341 a po výpadovce z Prostějova na Olomouc každý den projede 17 083 automobilů.

Náměstkyni primátora Prostějova Alenu Raškovou (ČSSD) výsledky sčítání nepřekvapily. "Doprava například v Olomoucké ulici bude vždy hodně vysoká. Nově otevřený severní obchvat Olomoucké rozhodně uleví, protože řidiči, kteří jedou od Kostelce na Hané a chtějí na dálnici, už nepojedou přes město, ale přes obchvat. Jinak Olomoucká má trochu smůlu, protože vede k obchodní zóně, takže tam aut bude vždy jezdit hodně," komentovala výsledky Rašková.

Nákladních vozidel je nejvíce u Velkého Újezdu

Pokud jde o nákladní vozidla a autobusy, nejvíce jich jezdí po dálnici mezi Velkým Újezdem a Lipníkem nad Bečvou, a to 13 999 denně. Na druhém místě v Olomouckém kraji  je úsek mezi okružní křižovatkou u Globusu a Křelovem u Olomouce s 6384 vozy. Třetí příčku má úsek v ulici Kojetínské v Přerově mezi ulicí Husovou a Velké Novosady s 2913 těžkými vozy denně.

"Z hlediska skupin vozidel došlo u těžkých vozidel k nárůstu o 16 procent a u osobních vozidel o 9 procent. Z výsledků sčítání také vyplývá, že došlo k celkovému nárůstu dopravních výkonů na dálniční síti o 15 procent a na silniční síti o 9 procent," dodal mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Studecký.

Olomouc letos čekají opravy důležitých ulic. Omezí to dopravu i tramvaje

Obyvatele Olomouce čekají v letošním roce opravy některých frekventovaných silnic, které omezí dopravu. Patřit k nim bude především rekonstrukce třídy Svobody u okresního soudu a polikliniky, ale také oprava úseku mezi dvěma mosty na Masarykově...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto www.webkameryzive.cz

Štítky doprava, sčítání, automobily, provoz, zatížení, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.