sobota 28. května 2022 Vilém

Lidé z Jeseníku mohou navrhnout, co by chtěli změnit v dopravě ve městě

Obyvatelé Jeseníku mohou navrhovat, co by chtěli změnit v dopravě ve městě, kde by například chtěli více parkovacích míst a kde naopak cyklostezky. Radnice nyní začala připravovat plán na řešení dopravy, do jeho přípravy hodlá zapojit i veřejnost. Koncepční dokument by měl být hotový koncem příštího roku.

"V současné době nemáme žádný moderní koncepční dokument z oblasti dopravy, od kterého bychom se mohli odrazit a plánovat v tomto směru nové investice. Plán udržitelné městské mobility zajistí, aby byl vylepšen veřejný prostor a zároveň bude vyřešen problém s parkováním, to vše s ohledem na životní prostředí. Chceme, abychom ve spolupráci s občany města vytvořili zase o něco příjemnější místo pro život,“ sdělil na webu města místostarosta Jeseníku Václav Urban (PRO JESENÍK). 

Plán udržitelné městské mobility bude podle něho strategickým dokumentem, který vezme v potaz například i chůzi, cyklistiku a veřejnou dopravou.

Automobil je v řadě případů nejvhodnější variantou, říká k dopravě v Olomouci výzkumník z univerzity

Dojmy občanů Olomouce z dopravní situace zkoumá už řadu let Jaroslav Burian s kolegy z Katedry geoinformatiky Univerzity Palackého. Město má podle něj značný potenciál pro rozvoj pěší a cyklistické dopravy. Ve spolupráci s olomouckým magistrátem...

"Vzhled našich měst dlouhá léta utváří automobilová doprava, která však není vždy snadno a stejně dostupná všem skupinám obyvatel, například dětem a mladistvým, ženám, nízkopříjmovým skupinám, seniorům nebo zdravotně znevýhodněným," vysvětlil místostarosta. 

Jeseník chce využít názorů a zkušeností obyvatel Jeseníku, protože mají díky každodenním cestám po městě perfektní znalosti o dopravě a veřejném prostoru. Do přípravy plánu, který má být hotový koncem příštího roku, se veřejnost bude moci zapojit hned několikrát. Poprvé prostřednictvím dotazníku, který je na webových stránkách města.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Jeseník

Štítky doprava, plán, veřejnost, dotazník, koncepce, Jeseník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.