středa 29. června 2022 Petr a Pavel

Oprava přejezdu zavře Wolkerovu. Důležitým bodem v Olomouci neprojedou auta, tramvaje ani vlaky

S desetidenní úplnou uzavírkou tahu na sídliště Nová Ulice a návazně i na dálnici musejí počítat řidiči na úvod prázdnin v Olomouci. Železniční přejezd na ulici Wolkerova si vyžádá rekonstrukci, při které dojde k zavření silnice a také tramvajové trati, která přejezd rovněž kříží. Obslužnost městskou hromadnou dopravou na trase zajistí náhradní autobusy.

Od pátku 1. července do neděle 10. července dojde k opravě přejezdu na Wolkerově ulici v těsném sousedství železniční stanice Olomouc – Nová Ulice. „Důvodem stavebních prací, které má v režii Správa železnic, je prasklina v železniční koleji. Příčinou poškození je podle investora opravy velká dopravní zátěž na přejezdu v místě, kde se vlakové koleje kříží s tramvajovými,“ informovala mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Anna Sýkorová.

To potvrdila také mluvčí Správy železnic Nela Friebová. „Rekonstrukce proběhne kvůli defektoskopické vadě kolejnice. Práce budou zahrnovat výměnu kolejnice v délce třiceti metrů, následné svaření a pokládku asfaltového povrchu. Finanční náklady na tuto rekonstrukci nejsou, jde totiž o uplatnění reklamace na zhotoviteli původní rekonstrukce, ke které došlo v roce 2019," vysvětlila Friebová.

Po dokončení Masaryčky čeká Olomouc další oprava. V havarijním stavu jsou koleje na třídě Svobody

Přes centrum otevřeno, na druhé trase výluka. Po více než dvouleté stavbě mostu se na zrekonstruovanou Masarykovu třídu v Olomouci vrátí tramvaje, brzy po spuštění provozu se naopak stavební práce rozběhnou na třídě Svobody v samém centru města....

Stavaři tak vymění v místě kolejnice, během prací bude oblast pro dopravu uzavřena. Tramvaje k Fakultní nemocnici a dále na Novou Ulici neprojedou.

Od pátku 1. července do neděle 10. července 2022 bude ve Wolkerově ulici probíhat oprava železničního přejezdu. Stavební práce, které spočívají v nutné výměně kolejnic, budou znamenat celkovou uzavírku v místě opravy. Omezí tak dopravu ve Wolkerově ulici a vyžádají si změny v tramvajovém provozu z důvodu výluky na trase Náměstí Hrdinů -  Nová Ulice. Po otevření opraveného úseku na Masarykově třídě budou linky číslo 1 a 4 nahrazeny kombinovanými linkami s označením X1/4 a X4/1. Ty budou jezdit z Fibichovy přes Hlavní nádraží, Tržnici a Náměstí republiky zpět k vlakovému nádraží a dále do Pavloviček a poté zpět v opačném směru. „Obsluhovány budou všechny tramvajové zastávky na trase. Linky číslo 2, 3, 5 a 7 budou vedeny ve svých běžných trasách dle výlukových jízdních řádů. Linky č. 6 a U nebudou provozovány,“ objasnila mluvčí DPMO Sýkorová.

Tramvaje na úseku Okresní soud – Nová ulice nahradí autobusová linka X. Po dobu výluky ale nebude zastavovat na zastávce Wolkerova.  

Trasa a zastávky linky X při uzavírce Wolkerovy ulice
Náměstí Hrdinů – autobusová zastávka označník „E“
Okresní soud – tramvajová zastávka
Výstaviště Flora – tramvajová zastávka
Fakultní nemocnice – autobusová zastávka linky č. 10 
Pionýrská – autobusová zastávka linky č. 10
Nová Ulice – autobusová zastávka směr Centrum Haná
Nová Ulice – autobusová zastávka směr Centrum Haná
Pionýrská – autobusová zastávka linky č. 10
Fakultní nemocnice – autobusová zastávka linky č. 10
Výstaviště Flora – tramvajová zastávka
Okresní soud – tramvajová zastávka
Náměstí Hrdinů – autobusová zastávka označník „G“
Zdroj: Dopravní podnik města Olomouce

Na železniční trati číslo 309 v úseku Olomouc – Hlavní nádraží – Drahanovice budou podle informací Českých drah všechny vlaky nahrazeny autobusovou dopravou. „Zastávka Olomouc-Smetanovy Sady se neobsluhuje. Cestující mohou využít zastávek Olomouc hl. n. nebo Olomouc-Nová Ulice. Vlaky Os 13800 a 13803 jsou po dobu výluky nahrazeny autobusy v úseku Litovel předměstí – Olomouc hlavní nádraží. Vlak Os 14007 bude nahrazen autobusem 1. července 2022 již před začátkem výluky,“ uvádí národní železniční dopravce.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Stanislav Heloňa

Štítky Doprava, trať, uzavírka, tramvaje, vlaky, železnice, náhradní autobusová doprava, Dopravní podnik města Olomouce, České dráhy, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.