sobota 26. listopadu 2022 Artur

Silničáři zahájili přípravy na stavbu obchvatu Šumperka. Z města odvede tisíce aut

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo přípravy na stavbu obchvatu Šumperka. Pro město to bude klíčová stavba, protože tranzitní Jesenickou ulicí denně projede zhruba sedmnáct tisíc aut. Silničáři zadali technickou studii stavby, její výsledky chtějí projednat již v létě.

"Předmětem technické studie je posouzení řešení v návaznosti na platnou legislativu, aktuální stav a koordinace se záměry koncepce investiční přípravy pro další stupně projektové dokumentace. Do konce června obdržíme od zpracovatele technické výstupy, které projednáme v rámci interního procesu. Následně se obrátím na město s žádostí o první společné jednání," potvrdil zahájení příprav obchvatu Šumperka v tiskové zprávě ředitel olomoucké pobočky Ředitelství silnic a dálnic ČR Martin Smolka.

Obchvat by Šumperku, který leží na jedné z hlavních tras do Jeseníků, velmi pomohl. "Jsem rád, že na mou písemnou žádost zareagovalo Ředitelství silnic a dálnic, které po dohodě s ministerstvem dopravy schválilo technickou studii pro výstavbu obchvatu Šumperka. Pro město jde o klíčovou stavbu, protože po páteřní Jesenické ulici projíždí Šumperkem každý den zhruba 17 tisíc aut," uvedl starosta Šumperka Tomáš Spurný (Pro Šumperk).

Kdy by se důležitá komunikace mohla začít stavět a kolik bude stát, je ve hvězdách. Ředitelství silnic a dálnic nemá zatím obchvat Šumperka ani v seznamu plánovaných investic. 

U Postřelmova odstartovala stavba důležité silnice. Náklady extrémně rostou, řekl šéf ŘSD

Za dvaadvacet měsíců má být hotovo. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes zahájilo stavbu čtyřkilometrové přeložky silnice I/11 z Postřelmova do Chromče na Šumpersku. Nový úsek pomůže provoz z Bludova, kolem kterého povede také nový obchvat ve...

Na Šumpersku nyní silničáři pracují na jiných dvou důležitých komunikacích, které rovněž leží na hlavní trase na Jeseníky. Obchvat Bludova a čtyřkilometrový úsek mezi Postřelmovem a Chromčí by měly být hotové v roce 2024.

Obchvat Bludova je jednou z největších dopravních staveb v Olomouckém kraji. "Díky masivním základům budoucích mostů se začíná plně odhalovat rozsah největší stavby silnice I. třídy v historii Správy Olomouc. Obchvat Bludova za 2,3 miliardy korun povede po mostech a násypech, aby překonal záplavové území, řadu biokoridorů, železnici a několik dalších silnic," uvedl na sociálních sítích Miroslav Mazal z olomoucké pobočky Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Ředitelství silnic a dálnic ČR

Štítky obchvat, Šumperk, zahájení, příprava, studie, Bludov, Jeseníky, ŘSD

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.