čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

V Uničově narazil osobní vlak do odstavené soupravy. Na místě jsou dva zranění

, aktualizováno 29. června 2022, 14:01

Vlak Českých drah z Olomouce do Uničova dnes kolem poledne narazil ve stanici Uničov do odstaveného vlaku. Na místě zasahují záchranné složky, podle prvních informací jsou dva cestující zraněni. Provoz na trati přerušen není, ostatní vlaky místo objíždějí.

Na přejezdu v Hlubočkách na Olomoucku se dnes před polednem srazil rychlík s osobním autem. Při nehodě se vážně zranil řidič auta, na místě zasahoval vrtulník záchranné služby. Na místě zasahovali také policisté a hasiči, doprava na trati byla...

Událost podle serveru zdopravy.cz potvrdil generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. "Zahájili jsme vlastní šetření této mimořádné události," řekl Kučera.

K nehodě došlo při plánovaném spojení dvou souprav. Jednoho cestujícího odvezla záchranná služba. Provoz na trati nebyl přerušen, ostatní vlaky místo srážky objíždějí.

Podle mluvčí krajských hasičů Lucie Balážové jeden vlak narazil do druhého. "Byl to takový ťukanec, naštěstí nic závažného. Jedna starší cestující se špatně držela, takže se uhodila do hlavy. Z naší strany to byla spíše jen dohledová činnost," řekla mluvčí hasičů.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky nehoda, vlak, zranění, náraz, Uničov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.