pondělí 5. prosince 2022 Jitka

Olomoucká křižovatka u Drápala se na čtvrt roku zavře. Opravou projdou koleje, silnice i chodníky

Deset dnů po otevření mostu na Masarykově třídě se rozběhne v Olomouci další rozsáhlejší investice do dopravy. Nutnou opravu potřebují koleje v křižovatkách na třídě Svobody v centru města, současně je v plánu také oprava vozovky či chodníků. Cestující v městské hromadné dopravě i motoristé musejí počítat se změnami.

První čtyři dny má za sebou rekonstrukce přejezdu na ulici Wolkerova v Olomouci, jejímž zadavatelem je Správa železnic. Do konce příštího týdne se má důležitý bod pro dopravu ve městě znovu otevřít, uzavírky se následně přesunou blíže centru.

Objízdné trasy
K uzavírce křižovatky Havlíčkova x tř. Svobody x Pavelčákova od 11. 7. – 30. 9. 2022 jsou stanoveny objízdné trasy: ve směru příjezdu do města po ul. Brněnská k ulici 17. listopadu:  Brněnská –Velkomoravská – Holická  –  Wittgensteinova – 17. listopadu
Ve směru příjezdu k ul. Palackého pro vozidla do 3,5t a bus MHD: Brněnská – Albertova –Štítného – Krapkova – Palackéhé – tř. Svobody.
Nad 3,5t: Brněnská – Albertova – Foerstrova – tř. Míru – Palackého – tř. Svobody. 
Pro příjezd do ulice Pavelčákova bude po dobu uzavírky zobousměrněna „malá“ Tř. Svobody od České spořitelny po hotel Trinity.
Zdroj: olomouc.eu

Stavební práce na třídě Svobody zahrnou postupně opravy křižovatek u okresního soudu a křižovatky s ulicí Aksamitova v sousedství městské tržnice. Na tyto opravy je vyčleněno celkem 11,3 milionů korun.

Ulici u Timpa čeká čtyřměsíční rekonstrukce. Místní rozčílil úbytek parkovacích míst

Na čtyřměsíční omezení se musejí připravit řidiči a obyvatelé v oblasti olomouckého sídliště na Tabulovém vrchu. Město chce využít mírnějšího prázdninového provozu k opravě zhruba dvě stě metrů dlouhého úseku u obchodního domu Timpo. Místní...

„Město se dlouhodobě snaží spojovat plánované stavby a co nejvíce tak zmírnit dopad probíhajících stavebních prací a uzavírek na Olomoučany. Stejně tak je tomu nyní. Dopravní podnik města Olomouce totiž bude provádět opravy tramvajových křižovatek s Aksamitovou ulicí a u okresního soudu. Město Olomouc se tedy k těmto opravám tramvajové trati připojí s opravou vozovek a také chodníku před poliklinikou,“ vysvětluje investiční náměstek primátora Martin Major (ODS).

V první fázi oprav bude tramvajový provoz vyloučen ze zastávek Náměstí Hrdinů, Palackého – Okresní soud, a to do poloviny srpna. O dalších omezeních při pokračování oprav pak bude Dopravní podnik města Olomouce cestující znovu informovat. V průběhu rekonstrukce křižovatky nebudou jezdit tramvajové linky 3, 6 a 7. Dopravní podnik vypraví kombinované linky s označením X2/5, X5/2. Změní se také provoz linky číslo 4.

„Všechny linky budou vedeny dle výlukových jízdních řádů, které budou k dispozici na webu Dopravního podniku města Olomouce a na zastávkových označnících. Náhradní autobusová doprava v tomto úseku vypravena nebude,“ uvedla k plánované podobě provozu mluvčí DPMO Anna Sýkorová.

Tramvajový provoz 11. 7. až 14. 8. 2022
Tramvajové linky č. 1 a 2 budou vedeny ve svých trasách.
Tramvajové linky č. 3, 6 a 7 nebudou provozovány.
Tramvajová linka č. 4 bude nahrazena linkou X4, která bude vedena v obou směrech přes Tržnici a třídu Kosmonautů dle výlukových jízdních řádů. První ranní spoje do Pavloviček budou vedeny ze zastávky U Sv. Mořice do Pavloviček jako linka č. 4.
Tramvajová linka X2/5 bude vedena pouze v pracovních dnech po trase Neředín, krematorium – Palackého – Náměstí Republiky – Kosmonautů – Šantovka – Trnkova.
Tramvajová linka X5/2 bude vedena pouze v pracovních dnech po trase Trnkova – Šantovka – Kosmonautů – Nám. Republiky – Palackého – Neředín, krematorium.
Tramvajová linka č. 5 bude vedena pouze ve dnech pracovního klidu ve své trase.
Zdroj: Dopravní podnik města Olomouce

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Stanislav Heloňa

Štítky Doprava, investice, rekonstrukce, Dopravní podnik města Olomouce, tramvaje, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.