úterý 27. září 2022 Jonáš

Nový povrch na přerovském rondelu vydržel dva měsíce. ŘSD uplatní záruku

Během víkendu čeká rychlá oprava nový kruhový objezd u pekárny Racek na okraji Přerova. Ředitelství silnic a dálnic nechalo zjara povrch vozovky zrekonstruovat, vzápětí na křižovatce město vybudovalo dočasný rondel. Během dvou měsíců ale frekventovaná silnice začala vykazovat vážné defekty, a tak se sem stavaři vrátí.

S krátkodobou uzavírkou musejí řidiči počítat na cestě z Přerova na Horní Moštěnici či dále na Zlín. Na kruhovém objezdu, který zajišťuje bezpečnější průjezd křižovatkou ulic Tovární – Durychova a Gen. Štefánika budou v sobotu 23. července probíhat stavební práce. Jedno rameno křižovatky patří městu, další kraji a dvě pak náleží státu. Ředitelství silnic a dálnic nechá dodavatele obnovit původní stav silnice. „V sobotu skutečně záruční oprava provizorní okružní křižovatky v Přerově. Předpokládáme zahájení prací hned od rána, aby bylo do odpoledne či večera hotovo a minimalizovaly se tím dopady na průjezd dopravy,“ informoval Miroslav Mazal z mediálního týmu ŘSD.

Zrovna v době veder se na náměstí v Hranicích pokazila mlžítka. Město urguje opravu

Zrovna v době největších veder přestala fungovat mlžítka na náměstí v Hranicích na Přerovsku. Technici před pár dny na zařízení prováděli drobné úpravy, bohužel se nepodařily. Radnice urguje nápravu, na rozpáleném náměstí mlžítka lidem sloužila k...

Objížďka by se podle silničářů měla týkat pouze vozidel směřujících do Přerova. „Během prací bude platit změna organizace veškerého provozu, řidiči směřující od Zlína budou zřetelně navigování značením přes Kozlovice, protisměr povede běžným způsobem od Alberta. V neděli a hlavně v pondělí už bude vše při starém,“ přislíbil Miroslav Mazal.

Průjezd přes provizorní rondel je problematický pro některé řidiče kamionů, kteří jej i přes vodorovné a svislé dopravní značení zaznamenají až na poslední chvíli. Několikrát tak došlo k posunutí nebo pobourání betonových svodidel ve středu prstence nákladními auty. „Z praxe vím, že kamion je to úplně bez problémů schopný obkroužit. Ale když někdo jede na tempomat, zaregistruje křižovatku pozdě, tak už s tím moc neudělá. Do okružní křižovatky někteří řidiči vjedou příliš rychle a pak už to nestihnou stočit a betonové panely mohou zadní částí návěsu pobořit. Tak to prostě bohužel je,“ konstatoval přerovský radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO) s tím, že kruhový objezd je navržen a vybudován přesně podle norem a splňuje i parametry vlečných křivek.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Martin Král

Štítky Doprava, rondel, asfalt, oprava, defekt, kruhový objezd, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.