čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Cyklostezku čeká kolaudace, Přerované už nový úsek testují

Už týden před oficiálním předáním investorovi využívají cyklisté nezkolaudovanou stezku v Přerově. Takřka kilometrový úsek v ulici Palackého se stavěl od loňského října, přes zimu byly ale práce pozastaveny. Výstavba včetně úpravy autobusové zastávky či veřejného osvětlení přišla na skoro 16 milionů korun, na značnou část nákladů ale město získalo dotační podporu.

Pro cyklisty tvoří nový úsek důležitý díl na trase od podjezdu v Předmostí až ke Komenské ulici. Nově vybudovaný úsek v Palackého ulici bude stavební firmou oficiálně předán městu ve středu 10. srpna. „I když stezka ještě není zkolaudována, cyklisté už ji využívají a testují,“ řekl Jiří Raba z Odboru řízení projektů a investic  přerovského magistrátu.

Na hradbách v Přerově spadla část zdi. Radnice na místě omezila vstup

Vstup na přerovské hradby dnes zdejší radnice musela omezit, protože zde spadla část zdi a strhla i popínavý břečťan. Místo je nyní obehnané páskami a hlídají ho strážníci. Zítřejší koncert na hradbách se neruší, majitele zdi již město informovalo. ...

Stavba 925 metrů dlouhého úseku začala v říjnu loňského roku a součástí celé akce bylo i přemístění autobusové zastávky, úprava světelného signalizačního zařízení i veřejného osvětlení. Nová trasa vede přes dvojici okružních křižovatek na březích Bečvy a poté dál směrem ke gymnáziu. Na ulici Komenského se napojuje na stávající cyklostezku.

„Stavba přišla na 15 milionů 900 tisíc korun, ale město zaplatí jen 2 miliony 100 tisíc korun,“ nastínila v tiskové zprávě náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová (ANO). Olomoucký kraj přispěl sumou 2 miliony 400 tisíc korun a 11 milionů 400 tisíc přišlo z Integrovaného regionálního operačního programu.

V Přerově je vybudováno okolo 25 kilometrů tras pro cyklisty, další jsou v přípravě. Smíšená stezka pro chodce a cyklisty propojí lávku u Loděnice s Žerotínovým náměstím, dokončení rekonstrukce části ulice Pod Valy avizovali zástupci města na listopad tohoto roku. Situace při plánování přestavby se ale zkomplikovala. Kvůli zdražování se za cenu pět milionů korun nepovedlo vysoutěžit stavební firmu a Rada města bude výběrové řízení vyhlašovat podruhé. „Zatím nejsme proto schopni odhadnout, kdy se cyklostezka začne stavět, ideálně to může být letos na podzim, ale možná také až v příštím roce na jaře. Každopádně už máme na tuto akci přislíbenou dotaci ze Státního fondu dopravní infastruktury," informovala mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová s tím, že předpokládaná hodnota zakázky je nyní takřka sedm milionů korun.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Přerov

Štítky Doprava, cyklostezka, cyklistika, investice, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.