úterý 27. září 2022 Jonáš

V serpentinách pod Červenohorským sedlem motorkář srazil dva cyklisty

Dva cyklisty srazil v serpentinách pod Červenohorským sedlem v Jeseníkách motorkář. Podle policie se nedíval před sebe, ale sledoval silnici za sebou ve zpětném zrcátku. Motorkář i cyklisté se zraněními skončili v nemocnici.

VIDEO: Přes plnou v zatáčce. Policisté kontrolovali na Červenohorském sedle nejen motorkáře

Další ze série dopravně bezpečnostních akcí proběhla o víkendu na Červenohorském sedle na Jesenicku. Klikatá horská silnice je oblíbeným cílem motorkářů, ale i příznivců rychlé jízdy v automobilech. Policisté řešili na místě desítky přestupků,...

Nehoda se stala v neděli odpoledne na silnici z Koutů nad Desnou na Šumpersku na Červenohorské sedlo. Sedmačtyřicetiletý řidič jel na motocyklu Yamaha YZF-R6 směrem na Sedlo.

"Po projetí zatáčky číslo dvanáct místo sledování situace v provozu před motocyklem ve zpětném zrcátku kontroloval situaci za sebou, přičemž najel k pravému okraji vozovky. Když pak pohlédl před sebe, uviděl před motocyklem dva cyklisty jedoucí stejným směrem. Ve snaze vyhnout se jim strhl řízení a se svým strojem upadl na vozovku," popsala mluvčí policie Marie Šafářová.

Motorka, která spadla na vozovku, oba cyklisty srazila. Dechové zkoušky prokázaly, že motorkář ani cyklisté nepili alkohol. Se zraněními však lékaři všechny tři převezli do šumperské nemocnice. "Škoda na motocyklu byla předběžně odhadnutá na 60 tisíc korun a na jízdních kolech dohromady také na 60 tisíc korun," dodala mluvčí police.

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky nehoda, motorkář, cyklista, zranění, Červenohorské sedlo, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.