úterý 27. září 2022 Jonáš

Frekventovaný tah za Mohelnicí zavřela vážná nehoda, pro řidičku letěl vrtulník

Na pět hodin zkomplikovala ve čtvrtek odpoledne provoz na rušné silnici mezi Mohelnicí a Zábřehem havárie, při které došlo ke střetu osobního vozu s náklaďákem. Zraněnou řidičku vyprošťovali z auta hasiči, a poté zamířila vrtulníkem letecké záchranné služby do olomoucké nemocnice.

K nehodě došlo na silnici I/44 nedaleko Mohelnice u obce Libivá ve čtvrtek krátce po 16. hodině. K vesnici přijížděla od Zábřehu pětačtyřicetiletá řidička vozu Mercedes Benz A, ale v pravotočivé zatáčce zřejmě kvůli nepřiměřené rychlosti dostala smyk. „Její auto se dostalo do protisměrné části vozovky, kde narazilo do protijedoucího nákladního vozidla DAF. Po střetu skončila obě auta mimo silnici,“ řekla ke kolizi policejní mluvčí Marie Šafářová.

Jednadvacetiletá řidička s téměř dvěma promile skončila nad ránem u Postřelmova na střeše

Jednadvacetiletá dívka s téměř dvěma promile sedla v neděli nad ránem za volant a u Postřelmova na Šumpersku skončila na střeše. Vyšlo najevo, že ani nemá řidičský průkaz a auto svého otce si vzala bez jeho vědomí. Hrozí jí až tři roky vězení a...

 

Na místo zamířily složky Integrovaného záchranného systému. „V osobním autě zůstala zaklíněná osoba. Tu hasiči vyprostili za pomocí hydraulických nástrojů a páteřní desky, následně asistovali při transportu do vrtulníku letecké záchranné služby,“ informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Lucie Balážová. Profesionální jednotka ze stanice Zábřeh ve spolupráci s dobrovolnými hasiči z Mohelnice a Loštic zajistila úklid komunikace a vyproštění osobního auta s využitím navijáku. Nákladní auto pak odtahovala specializovaná firma. Nehoda, její vyšetřování, a zejména odstraňování následků, komplikovalo provoz na hlavním tahu mezi Zábřehem a Mohelnicí až do zhruba devíti hodin večer.

„Vzhledem k zdravotnímu stavu řidičky nebylo možné u ní provést dechovou zkoušku, proto byl nařízený odběr krve v nemocnici. Dechová zkouška u řidiče nákladního auta byla negativní. Celková škoda byla předběžně vyčíslená na 200 tisíc korun, po 100 tisících na každém z vozidel. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ uzavřela za Policii České republiky mluvčí Šafářová.

Silnice I/44 je důležitou komunikační osou ve směru z jihu na sever Olomouckého kraje. Části Mohelnice a také obci Libivá má ulevit miliardová investice do obchvatu I/44 Mohelnice-Vlachov, který již získal územní rozhodnutí. Ředitelství silnic a dálnic pokračuje v přípravě stavby, uvedení silnice do provozu odhaduje státní organizace na rok 2028.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje, Policie České republiky

Štítky Doprava, nehoda, auto, nákladní auto, Libivá, Mohelnice, hasiči, Policie ČR, vrtulník, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.