pátek 9. prosince 2022 Vratislav

Celá tramvajová síť bude v Olomouci v provozu tři dny. Říjen pak přinese výluku i uzavírku pro auta

Do poloviny listopadu nebudou od olomouckého Hlavního nádraží do Pavloviček jezdit tramvaje. V plánu je několik stavebních akcí, které ovlivní i další formy dopravy. Frekventovanou trasu na Šternberk přes Hodolanskou ulici a Divišovu ulici přetne od října oprava železničního přejezdu.

„Z důvodu stavby protipovodňových opatření byla dva roky uzavřená trať na Masarykově třídě a po tuto dobu bylo hodně komplikované nebo nemožné provádět jakékoliv větší opravy na ostatních tratích v Olomouci. Proto nyní musíme věnovat více pozornosti i dalším úsekům,“ konstatuje předseda představenstva Dopravního podniku města Olomouce Jaroslav Michalík.

Od srpna probíhala údržba a rekonstrukce na třídě Svobody v centru Olomouce i na Wolkerově ulici směrem k sídlišti Nová ulice. Stavební práce míří u vytížené křižovatky v sousedství olomouckého okresního soudu do finiše. Od 29. 9. do 2. 10. 2022 budou v provozu všechny tramvajové linky ve svých běžných trasách. Další rekonstrukce a úpravy se pak rozběhnou v jiných částech města.

Zdražení MHD v Olomouci? Dvě koruny navíc by nic nevyřešily, uvažovali politici v debatě

S otázkou na adekvátní cenu jízdenek pro autobusy a tramvaje v Olomouci se obrátila moderátorka předvolební debaty na kandidáty na post primátora v hanácké metropoli. I při rostoucích nákladech a inflaci se politici shodli, že cena jízdného by se...

 

Od 3. října do 16. listopadu se uzavře tramvajová trasa od Hlavního nádraží do Pavloviček. Tím se změní provoz všech tramvajových linek. „Nebude obsluhována tramvajová zastávka Hlavní nádraží v obou směrech. Tramvaje budou zastavovat na nedaleké zastávce Kosmonautů,“ informovala mluvčí DPMO Anna Sýkorová s tím, že v úseku budou jezdit náhradní autobusy s označením X. „Nejprve budou zajíždět jen k zastávce Bělidla, později až na zastávku Pavlovičky,“ specifikovala Sýkorová.

Správa železnic bude od 3. října na pomezí Hodolan a Bělidel opravovat železniční přejezd v ulici Divišova, což s sebou ponese i úplnou uzavírku silnice v této oblasti zřejmě do 9. listopadu. Úsekem, který spojuje Olomouc se Šternberkem, denně projíždí okolo 17 tisíc aut.

VIDEO: Most v Hodolanech obstál v noční zkoušce. Část rušného tahu na Šternberk ale čeká oprava

Čtveřice nákladních aut o celkové hmotnosti 124 tun prověřila konstrukci takřka 40 let starého mostu v Olomouci na pomezí Hodolan a Bělidel. Víkendová noční zátěžová zkouška přinesla uspokojivé výsledky. Most, po kterém denně projíždí 17 tisíc aut...

 

S termínem uzávěry sladí dopravní podnik opravu tramvajové trati na mostu přes řeku Bystřici v Hodolanské ulici. „Dále bude probíhat napojení stávající tramvajové trati na nově budované kryté odstavy tramvají v Jeremenkově ulici, které bude dokončeno 16. listopadu 2022,“ přiblížil v tiskové zprávě dopravně-provozní náměstek DPMO Pavel Zatloukal.

„Do provozu MHD zásadně zasahují i omezení dopravy spojená s investičními akcemi jiných subjektů, které se ale vždy snažíme spojovat s opravami našich tratí. Podobně tomu bude i nyní v říjnu na trati do Pavloviček,“ podotkl ředitel dopravního podniku Michalík.

Od 10. října by měla pokročit do finální fáze příprava nové tramvajové trati na Nových Sadech, která se má ke stávajícímu úseku u zastávky Trnkova napojit během dalších tří týdnů. „Předpokládaný termín zprovoznění a prodloužení tramvajového provozu na zastávku U Kapličky je od 1. listopadu,“ doplnil náměstek DPMO Zatloukal.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Stanislav Heloňa

Štítky Doprava, tramvaje, investice, výluka, uzavírka, auta, Hodolany, Bělidla, Hodolanská, Divišová, Dopravní podnik města Olomouce, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.