pátek 9. prosince 2022 Vratislav

Křižovatka u Drápala se otevírá s předstihem. I kvůli podzimní Floře

O tři dny dřív oproti původnímu plánu se otevírá zrekonstruovaná křižovatka u restaurace Drápal v centru Olomouce. Vytížený úsek prošel opravou silnice i tramvajové trati. Motoristé mohou místem projíždět už od úterního odpoledne, tramvaje se na koleje vrátí ve čtvrtek.

Celá tramvajová síť bude v Olomouci v provozu tři dny. Říjen pak přinese výluku i uzavírku pro auta

Do poloviny listopadu nebudou od olomouckého Hlavního nádraží do Pavloviček jezdit tramvaje. V plánu je několik stavebních akcí, které ovlivní i další formy dopravy. Frekventovanou trasu na Šternberk přes Hodolanskou ulici a Divišovu ulici přetne...

 

„Oprava komunikací na křižovatce třídy Svobody a Havlíčkovy ulice u okresního soudu byla dokončena s několikadenním předstihem. Ještě v úterý odpoledne bude na křižovatce obnoven provoz pro motorová vozidla,“ informoval mluvčí olomoucké radnice Michal Folta.

Dříve výrazně zvlněný povrch silnice i dlažby tak již budou po opravě znovu využívat řidiči. Uzavírka křižovatky měla původně trvat až do 30. září. „Dnes dopoledne byl vydán kolaudační souhlas, už dnes odpoledne se začalo s odstraňováním dopravního značení a brzy bude spuštěn provoz,“ uvedl primátor Miroslav Žbánek (ANO). Tramvaje pak na tuto trať, spojující centrum s Novou Ulicí, vyrazí ve čtvrtek ráno.

Podzimní Flora láká na osobnosti cukrařiny i gotiku. V hlavní expozici bude čtyřicet tun výpěstků

Pětimetrové gotické klenby s květinami a desítky tun zeleniny a ovoce přemění interiér pavilonu A olomouckého výstaviště. Na přelomu září a října se koná podzimní pokračování výstavy Flora Olomouc, která připomene také výročí objevitele...

 

Třída Svobody během srpna a září prošla na dvou místech rekonstrukcí, která se týkala silnic, zastávek či chodníků a tramvajové trati. Dnešní, respektive čtvrteční spuštění provozu bylo podle Folty výsledkem tlaku radnice na zhotovitelskou společnost. „Dohodli jsme se stavební firmou, že opravy uspíší tak, aby mohla být křižovatka plně průjezdná pro automobilovou dopravu i pro tramvaje v době konání podzimní etapy Flory Olomouc,“ vysvětlil investiční náměstek primátora Martin Major (ODS). Květinová a zahradnická výstava, na kterou míří tradičně tisíce lidí, se koná od čtvrtka 29. září do neděle 2. října.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Stanislav Heloňa

Štítky Silnice, křižovatka, Drápal, rekonstrukce, tramvaje, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.