pátek 2. prosince 2022 Blanka

Třetí pokus na dodání toalet pro dálniční odpočívadlo u Olomouce: ŘSD znovu navýšilo cenu

Pro dokončení modernizovaného dálničního odpočívadla na D35 nedaleko Olomouce vyhlásilo ŘSD již třetí výběrové řízení na dodávku takzvané sanitární zóny. Na přestavěnou plochu u Skrbeně chce státní organizace instalovat automatizované toalety za zhruba tři a půl milionu korun.

Revitalizace parkovací plochy na úseku dálnice D35 mezi Mohelnicí a Olomoucí pokročila do finální fáze. Zatímco dříve kromě zpevněné plochy odpočívka nenabízela takřka žádné zázemí, nově by měla poskytnout posezení i sociální zařízení. Nad instalací sanitární zóny ale zhruba měsíc před dokončením rekonstrukce ještě visí otazník. Ředitelství silnic a dálnic muselo znovu vyhlásit veřejnou soutěž na zhotovitele této části projektu.

D35 mezi Olomoucí a Mohelnicí čeká před zimou rychlá oprava rozbitého povrchu

O něco komfortnější by v závěru listopadu měla být jízda po dálnici D35 mezi Olomoucí a Mohelnicí, ŘSD plánuje před zimou rychlou opravu nerovností. Na více než šedesáti kilometrech dálnice budou dělníci na několika místech asfaltovat poškozený...

„V předchozích dvou případech se nepřihlásil žádný zájemce, muselo tedy dojít k navýšení odhadované ceny,“ vysvětlil mluvčí olomouckého pracoviště ŘSD Miroslav Mazal.  Zatímco v srpnovém termínu soutěže byla cena stanovená na 2,1 milionu, nyní už se dostala na 3,5 milionu korun. „Sanitární zónu vytvoří kompaktní automatický WC modul železobetonového stěnového skeletu,“ přiblížil mluvčí Mazal. Toalety se budou skládat z několika hygienických buněk s běžnými WC, pisoáry i prostorem pro hendikepované, součástí bude také technické zázemí. Podobná zařízení jsou novým standardem umísťovaným na odpočívadla na různých místech v České republice.

I kdyby se ani potřetí nepodaří najít dodavatele sanitární zóny, k ohrožení termínu zprovoznění odpočívky by podle Mazala dojít nemělo. Provizorní variantou by pak zřejmě bylo umístění mobilních toalet.

Odpočívka D35 naproti motorestu Zlatá Křepelka má být hotová do konce roku. K dispozici bude dvacet parkovacích míst pro kamiony, devětadvacet stání pro osobní auta, další kapacita bude vyčleněna také autobusům či karavanům.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Ředitelství silnic a dálnic

Štítky Doprava, odpočívka, investice, rekonstrukce, Skrbeň, D35, Olomouc, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Rudolf Weigl

Byl se někdy někdo z realizátorů sanitárních zařízení podívat na funkční zařízení tohoto typu v Německu nebo Rakousku ? , Myslím, že snad ani ne. Jinak by nemohla vznikat zařízení konceptu - viz trasa Hulín Otrokovice - vypadající jako, že se to někdo učí a nemá s posláním tohoto zařízení příliš zkušeností. Kabinek dost pisoaru málo.3

pátek, 25. listopadu 2022, 08:56

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.