pátek 24. ledna 2020 Milena

Víkend ve znamení opilých na silnicích. Policisté načapali řidiče i cyklisty

Hodně práce měli policisté o víkendu s nesvědomitými účastníky provozu. V jednom případě, při kontrole osobního auta na Olomoucku, měl řidič přes dvě a půl promile alkoholu v dechu.

V neděli v noci chytili na jedné z olomouckých ulic policisté řidiče v osobním autě, kterému byla při dechové zkoušce naměřena hodnota 2,54 promile alkoholu v dechu. Řidič se naměřené hodnotě nebránil a souhlasil s ní. Řidiči byla zakázána další jízda a byl mu zadržen řidičský průkaz. Ještě téhož dne byly ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro přečin Ohrožení pod vlivem návykové látky.

Den předtím, v sobotu po půlnoci, byl v Prostějově na Plumlovské ulici zastaven cyklista, který si, co do výše promile v dechu, nic nezadal s řidičem z Olomouce. Cyklista se totiž podrobil dechové zkoušce, která potvrdila 1,91 promile alkoholu v dechu. Cyklista na místě nežádal lékařské vyšetření spojené s odběrem biologických materiálů. Cyklistovi byla na místě zakázána další jízda.

Do třetice policisté evidují opilého řidiče ze Šumperku, který s 1,42 promile alkoholu v dechu řídil své auto ulicemi města. Ještě téhož dne byly ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro přečin Ohrožení pod vlivem návykové látky.

Foto pixabay.com

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.