pondělí 1. června 2020 Laura

Kultura

Partner sekce

Premiere Cinemas Olomouc

Premiere Cinemas Olomouc

Nejmodernější multikino na Moravě

RECENZE: Jaký je filmový příběh poslední popravené ženy v Československu, Olgy Hepnarové?

Snímek napsaný a režírovaný Tomášem Weinrebem a Petrem Kazdou zobrazuje život poslední zavražděné ženy na území Československa – život Olgy Hepnarové.

Připomeňte si v Pevnosti poznání den, kdy se první člověk podíval do vesmíru

V úterý 12. dubna je to přesně pětapadesát let, kdy se konal první let člověka do vesmíru. Proto se v tento den slaví Den kosmonautiky a Interaktivní muzeum vědy v Olomouci si pro vás na víkend připravilo zajímavý program.

Divadlo Tramtarie nabízí předposlední reprízy oblíbených inscenací

Oblíbená inscenace Divadla Tramtarie Romance pro křídlovku i kontroverzní Europeana mají nakročeno ke svým derniérám. Během dubna uvede divadlo jejich předposlední reprízy. Derniéra, tedy úplně poslední uvedené, je pak čeká v květnu a červnu.

Olomouc zažije vášnivý večer v podání karibské hudby a brazilských tanečníků

Už sedmý ročník akce Urbano Latino Festival přijede do Olomouce 27. 5. 2016. Těšit se můžete na žhavou hudbu, temperamentní taneční rytmy, svůdné pohyby a vyzývavé šaty.

Přípravy na Garden Food Festival vrcholí, můžete se těšit na netradiční speciality a známé kuchaře

Zhruba za měsíc vypukne další ročník festivalu dobrého jídla a pití. Garden Food Festival naváže na svůj první ročník v Olomouci a připraví pro své návštěvníky spoustu zajímavých specialit.

Kostely a kaple v Olomouci si návštěvníci opět mohou prohlédnout i s průvodcem

Obyvatelé i návštěvníci města Olomouce mohou od 21. dubna využívat znovu oblíbené průvodcovské služby v olomouckých kostelech.

Majáles nabídne 160 bodů v programu a hlásí návrat ke kořenům

Několikadenní studentské veselí, které zachvátí Olomouc v prvním květnovém týdnu, tentokrát vrátí své návštěvníky zpět do školních lavic.

Olomouc zažije první tvarůžkový festival, návštěvníky čekají zajímavé recepty a pestrý program

První ročník tvarůžkového festivalu zažije město Olomouc už 16. dubna na Horním náměstí. Návštěvníci se mohou těšit na tvarůžkové speciality, regionální pivovary a to vše v doprovodu s hanáckými hudebníky.

DO KINA: Premiere Cinemas oživí na plátně další klasiku, po Kmotrovi přichází i kultovní Predátor

Kina Premiere Cinemas v rámci cyklu Premiere Extra lze shlédnout obnovené premiéry filmových klasik, jako je třeba Kmotr, Pulp Fiction nebo třeba aktuálně právě Predátor, kterého bude olomoucké Premiere Cinemas dávat v úterý 12. 4.

Nově zrekonstruované rozárium se dnes otevírá pro veřejnost

Od 1. dubna se otevírá v Olomouci nové rozárium a zahajuje se tak návštěvnická sezóna, společně také s městskými parky. Do nově zrekonstruovaného rozária můžete přijít na piknik, zahrát si pétangue a nebo jen tak strávit příjemný den.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.