úterý 2. června 2020 Jarmil

Komorní olomoucký sbor Conspirito zazpívá v Konviktu. Dojde současnou duchovní tvorbu i beatbox

V olomouckém Konviktu zazpívá ve čtvrtek 30. května od 19:00 komorní sbor Conspirito. Podle Dominiky Pudlové, členky souboru, dojde na současnou duchovní tvorbu, vystoupení sólistů i beatbox. Vstupné je navíc dobrovolné.

„Komorní olomoucký sbor se po roce se vrací do Konviktu s novým programem i originálním aranžmá. Určitě se nebudete nudit. Čekají na vás skladby v doprovodu beatboxera, výběr z repertoáru současných duchovních autorů, který v našich končinách jinde neuslyšíte, původní autorská tvorba i vystoupení našich sólistů,“ říká Pudlová.

ConSpirito je amatérský komorní smíšený pěvecký sbor, který působí v Olomouci a okolí. Vznikl během léta 2015. "Con spirito" znamená v hudební terminologii oduševněle a s vášní. Tento název přesně vystihuje to, o co usilujeme a co nás naplňuje – zpívat hudbu, která má duchovní přesah a která v hloubi rezonuje s našimi životními hodnotami a postoji. Výběr repertoáru je pro nás klíčový. Jeho těžiště tvoří duchovní hudba. Vybíráme si skladby nejen ze starších období, ale zajímá nás také současná duchovní hudba a vývoj tohoto žánru. V našem repertoáru má prostor také původní autorská hudba, komponovaná přímo pro hlasové dispozice našeho tělesa.

Členky a členové sboru mají zkušenosti se sborovým zpíváním. Současně působí mj. i v různých chrámových sborech. Zakladatelka sboru, Dominika Pudlová, je varhanicí v chrámu sv. Bartoloměje v Jívové u Olomouce. Rádi objevujeme neznámé skladby a autory napříč všemi žánry a obdobími, zajímáme se o možnost skloubení duchovní hudby a jazzu. Zkoušíme nové výrazové možnosti a souvislosti mezi klasickou duchovní a současnou hudbou. Zpíváme v kostelích během mší, pořádáme také koncerty v Olomouci a okolí.

Autoři

Štítky Conspirito, sbor, duchovní hudba, hudba, Konvikt

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.