pondělí 17. února 2020 Miloslava

Přerovské vánoční trhy vyvrcholí diskotékou a ohňostrojem

Přerovské vánoční trhy na Masarykově náměstí mají za sebou celou řadu koncertů, tanečních vystoupení i školních besídek – a před sebou další program, který se stane zpestřením posledních dnů roku. Na návštěvníky čeká 24. prosince tradiční dopolední koncert a o týden později také znovuobnovená silvestrovská diskotéka, na níž mohou ve velkém přivítat rok 2020. Chybět nebude ani ohňostroj nad Bečvou, naplánovaný na 1. ledna.

Po oba vánoční svátky bude pódium prázdné - prodejní domečky ale zůstanou otevřené, takže na Boží hod i na Štěpána se tu mohou Přerované sejít u punče. Ovšem už 27. prosince bude na náměstí opět veselo – podvečer má patřit kapelám Absolute Bon Jovi revival a Brouci Band – The Beatles Revival.  A 29. prosince to rozbalí skupiny Tchoři a AC/CZ.

Vrcholem letošního programu se pak stane silvestr, tradičně spojený s koupáním otužilců v řece Bečvě – ti se ve dvě hodiny po poledni za skandování přihlížejících Přerovanů vrhnou do studené vody. „Letos to bude už jubilejní padesátý ročník, akci pořádá oddíl zimního a dálkového plavání a my si už bez ní neumíme v Přerově představit závěr roku,“ konstatoval moderátor otužilecké exhibice Bohuslav Přidal. Hned po ledové lázni je na náměstí na programu koncert Freďáků, představení přerovského siláka Jirky Tkadlčíka – a pak už je naplánovaná zábava, která začne v pět odpoledne a skončí hodinu nad ránem roku 2020. „Z hudebníků se mohou návštěvníci těšit třeba na Adama Elvise Hobzu nebo Ivo Blahunka. Večer pak završí dva talentovaní přerovští DJ´s - Dosty a Shefa. Kromě místních umělců jsme se rozhodli oslovit i vycházející hvězdu české pop a r&b scény SOFIAN MEDJMDJ. Jeho koncert začne úderem osmé hodiny večerní,“ sdělil moderátor večera Václav Havlík.

Nový rok pak mohou přivítat Přerované na břehu řeky Bečvy, odkud exkluzivně uvidí od šesti večer ohňostroj, který bude tematicky věnovaný Janu Amosi Komenskému, od jehož úmrtí uplyne v příštím roce 350 let. Ohňostroj ponese název Labyrint světa a ráj srdce – v duchu jeho díla, kdy svět je zobrazen alegoricky jako město, které připomíná labyrint a jímž vypravěč prochází. „Při sestavování choreografie jsme se nechali inspirovat číslicí čtyři. Máme čtyři roční období, čtyři světové strany, čtyři živly – a i zmíněné srdce má čtyři komory,“ vzpomněl ohňostrůjce Pavel Novák. Ohňostroj bude odpalován z jedenácti míst, má trvat necelých jedenáct minut a město za něj zaplatí 120 tisíc korun.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva

Štítky Přerov, vánoční trhy, ohňostroj, diskotéka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.