sobota 28. listopadu 2020 René

Na hradě Bouzov se natáčela nová česká pohádka Princezna zakletá v čase

V polovině března bude mít v kinech premiéru nová česká fantasy pohádka Princezna zakletá v čase. Filmový štáb pro její natáčení využil několik lokací v Olomouckém kraji, třeba hrad Bouzov nebo Zámecký resort Sobotín.

Pohádka se natáčela na hradě Bouzov, v zatopených lomech v okolí Lipnice nad Sázavou, v Zámeckém resortu Sobotín na Šumpersku a na hradě Točník. V hlavních rolích diváci uvidí Nátalii Germáni, Elišku Křenkovou, Marka Lamboru, Jana Révaie, Romana Zacha, Veroniku Freimanovou a Martina Písaříka.

"V pohádce diváci uvidí prvky, které známe spíše ze zahraničních fantasy příběhů. Zářící runu na ruce princezny nebo například magii při střetu čarodějnice s alchymisty. Nechybí ani vtipné scény, které vykouzlí úsměv na tváři malých i velkých diváků. Nicméně prioritou pro nás stále zůstal kvalitní příběh.“, říká režisér a spoluautor scénáře Petr Kubík.

Příběh o lásce, prokletí a o princezně, která se probouzí stále do stejného rána, aby zachránila celé království od černé bouře. Ta může království díky kletbě zlé čarodějnice zničit. Pohádka navazuje na tradici klasických českých filmových pohádek a odvážně si hraje s fantasy prvky. Diváci se mohou těšit na příběh plný kouzel a dobrodružství a na princeznu, která je tak trochu jiná, než ostatní princezny.

V Zámeckém resortu Sobotín právě probíhá výstava kostýmů z pohádky Princezna zakletá v čase, která se tam v létě loňského roku natáčela. V pátek 6. března v resortu proběhne slavnostgní předpremiéra pohádky. V kinech pak bude snímek k vidění od 19. března 2020. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto csfd.cz

Štítky pohádka, film, kino, Bouzov, natáčení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.