sobota 5. prosince 2020 Jitka

Divadlo Tramtarie slaví 15 let, pro veřejnost chystají komentované prohlídky i výstavy

Divadlo Tramtarie slaví 15 let své činnosti. Pro veřejnost si připravilo komentované prohlídky, výstavu a sestřih z inscenací i narozeninovou oslavu. Oslavy proběhnou v sobotu 15. února 2020 .

Pro veřejnost jsou na sobotu připravené tři komentované prohlídky divadla, výstava a krátký videosestřih uvedených inscenací. Prohlídky proběhnou v 15:00, 16:00 a 17:00 a není potřeba si na ně rezervovat místa, stačí přijít chvíli před začátkem.

Oslavy narozenin padly na sobotu 15. února, přesně v tento den totiž Divadlo Tramtarie spustilo svůj provoz v roce 2005. Za 15 let svého působení prošlo Divadlo Tramtarie náročným procesem profesionalizace. Nyní v divadle působí vlastní herecký soubor a zkušený realizační tým. Každou sezonu tu také hostují prestižní tvůrci, z režisérů jsou to například Filip Nuckolls, Pavel Gejguš nebo Hana Mikolášková.

„Slavíme na den přesně po patnácti letech od první produkce. Začínali jsme v bývalém hodolanském divadle, kde jsme kromě divadla uváděli i koncerty, filmové projekce a výstavy, po přesídlení do Slovanského domu jsme se soustředili už především na divadlo a vybudovali jsme respektovanou komorní divadelní scénu, která má ohlas nejen v Olomouci, ale po celé republice,“ shrnuje ředitelka divadla Petra Němečková.

Za dobu své existence uvedlo Divadlo Tramtarie 74 premiér pro dospělé, děti i seniory. Tramtarie se orientuje na autorskou tvorbu, vznikají tu původní texty nebo originální autorské adaptace literárních děl. „Hrajeme dvacetkrát do měsíce v Olomouci a zhruba pětkrát mimo Olomouc, jezdíme hrát především pro děti a střední školy po celé republice,“ dodává Němečková.

Ohodnoť článek

Tisková zpráva | Foto theatre-architecture.eu

Štítky divadlo, oslavy, 15 let existence, Tramtarie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.