středa 8. července 2020 Nora

FOTO: Ve čtvrtek startují na Výstavišti Flora Selské trhy, navazují na tradici farmářských trhů

Výstaviště Flora se ujme pořádání Selských trhů, které navazují na tradici farmářských trhů pořádaných donedávna v centru města. Každý týden si budete moci ve Smetanových sadech za pavilonem A koupit čerstvé a kvalitní potraviny lokálních pěstitelů a regionálních výrobců.

Rádi chodíte na farmářské trhy, kde nakoupíte čerstvé ovoce a zeleninu, mléčné výrobky, uzeniny a maso, džemy a marmelády nebo kuchyňské bylinky a koření? Každý týden si budete moci nově ve Smetanových sadech za pavilonem A mezi 13 - 17 hod. koupit čerstvé a kvalitní potraviny lokálních pěstitelů a regionálních výrobců. Na Selských trzích se poprvé uvidíme 30. 4. 2020, následně pak 7. 5. 2020, tak si to nenechte ujít! První dva termíny se budou konat výjimečně kvůli pátečnímu státnímu svátku ve čtvrtek. Od 15. 5. se spolu uvidíme pravidelně každý pátek. Jakmile to situace dovolí, přidáme do parku i posezení, abyste si mohli dobroty od lokálních producentů vychutnat hned na místě.  

Sortiment i prodejci se budou průběžně měnit, takže nabídka bude skutečně pestrá. Tento čtvrtek se můžete těšit na čerstvé kvasové, celožitné, celozrnné pečivo bez droždí, bílého cukru a mléčných produktů od rodinného pekařství Zdravosti, ricottové koláče od Rico-koláče nebo poctivé prvorepublikové tyčinky od Goldovo pekařství. Na své si přijdou u milovnici masa. Ty nejlepší kousky nabídne Havlíčkovo řeznictví a domácí výrobky přiveze i uzenářství Pandrhola. Nebudou chybět ani mléčné produkty a sýry od Roztomilé sýry a ze Statku 3 srdce. Nezapomínáme ani na ty, kteří mají radši sladké. Čokoládu a pralinky nabídne firma Choco Bonnté a Čokoládovna Troubelice, poctivý med přiveze pan Czabe a bylinkové domácí sirupy a pečené čaje zase Herba Lena. Farma pod kaštany nabídne domácí marmelády a nebude chybět ani čatní a zeleninové směsi od Zeleninové bašty. Koupit si budeme moci také krásná červená rajčátka z Haňovic, květiny, koření od paní Kadavé a pana Fila nebo dokonce šafrán.

Chceme podporovat lokální drobné a střední chovatele, pěstitele a výrobce. Trhy se přesunou z náměstí do parku, takže nákup budete moci spojit s příjemnou procházkou zelení a stín stromů také jistě přijde vhod. Pokud to situace dovolí, chceme, aby páteční odpoledne bylo pěknou tečkou za pracovním týdnem. Je možné využít tramvajovou zastávku před pavilonem A i parkování zdarma na přilehlém parkovišti u správní budovy Výstaviště Flora, které je téměř pět kroků od místa konání trhů. Do budoucna uvažujeme i o prodloužení trhů do pozdějších hodin, aby to k nám stihlo co nejvíce lidí.   

Selské trhy jsou připravovány podle přísných hygienických norem a plně respektují aktuální pravidla pro pořádání trhů. Vše jsme konzultovali s Krajskou hygienickou stanicí, Státní veterinární správou a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí. Zdraví je pro nás na prvním místě, proto se akce bude konat na čerstvém vzduchu ve Smetanových sadech, jednotlivé stánky budou rozmístěny v dostatečné vzdálenosti od sebe a pro návštěvníky bude samozřejmě připravena dezinfekce.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Tisková zpráva | Foto Výstaviště Flora Olomouc

Štítky Selské trhy, Výstaviště Flora Olomouc, trhy, lokální pěstitelé, Flora Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.