čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Na přerovské výstaviště zamíří o víkendu chovatelé králíků, drůběže, holubů i okrasného ptactva

Na přerovské výstaviště zamíří v sobotu 6. a v neděli 7. června chovatelé králíků, drůbeže, holubů a okrasného ptactva. Tradiční výstavu pořádá Český svaz chovatelů ve Výklekách ve spolupráci s chovateli na Přerovsku. Její součástí je i 15. ročník expozice českých a moravských plemen králíků. Program dvoudenní akce se letos musel přizpůsobit hygienickým opatřením v souvislosti s koronavirovou pandemií.

„Areál výstaviště je naštěstí rozlehlý a po konzultaci s hygienou jsme se snažili program rozptýlit na více míst. Do haly musejí chovatelé vstupovat s rouškou, na venkovním prostranství nebude nutná. Apelujeme na všechny návštěvníky, aby dodržovali rozestupy a používali dezinfekční prostředky a rukavice, které budou v areálu k dispozici,“ uvedl za pořadatele Jiří Koláček, předseda okresní organizace Českého svazu chovatelů v Přerově.

Program bude v sobotu i v neděli nabitý. V sobotu 6. června se brány areálu výstaviště otevřou v době od 9 do 01 hodiny, v neděli 7. června od 9 do 17 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na závod v králičím hopu, ale i farmářské trhy, lukostřelbu na terč, projížďku na koních a ponících nebo ukázku cvičení pasteveckých psů. „Jen bych chtěl vypíchnout, že co se týká králičího hopu, závod se koná v sobotu, historicky máme nejvíce startujících v ČR ( 470 startů )“ doplnil.

Lidé si mohou během obou dní pochutnat na zvěřinovém guláši, uzených žebrech, klobásách, makrelách, ale i zabijačkových specialitách.Akce se koná za finanční podpory Olomouckého kraje a města Přerov. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | PR text

Štítky Výstava, králík, Přerov, chovatelství

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.