neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Karlovarský filmový festival nabízí lákavou alternativu. Na filmy můžete i do olomouckého Metropolu

Dnes již tradiční karlovarský filmový festival, který měl letos uvádět 55. ročník, namísto festivalu nabídne programový blok kinům v celé České republice. V týdnu od 3. do 11. července se bude také v olomouckém kině Metropol konat přehlídka s názvem „TADY VARY“, která je za běžných podmínek rozšířením festivalových dnů a nabízí divákům ty nejlepší snímky.

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (MFF KV) s ohledem na opatření vlády v souvislosti s šířením koronaviru proběhne až v roce 2021. V původním termínu, kdy se měl festival konat, se uskuteční filmová přehlídka v kinech po celé republice. 

V průběhu devíti dnů se v rámci přehlídky odehraje celkem 16 filmových titulů a každý z nich bude mít jen jedno exkluzivní představení, které proběhne ve všech z 96 zúčastněných kin ve stejný okamžik. Filmový výběr dramaturgů sestává ze snímků, které zaznamenaly mimořádný ohlas na festivalech od loňského podzimu do letošního Berlinale. Představení budou vždy uvedena přenosem i participací tvůrců prostřednictvím komunikačních kanálů a k jednomu z filmů do Metropolu dokonce přijede delegace festivalového týmu z Karlových Varů. 

Kompletní program TADY VARY najdete na internetových stránkách kina, nebo v tištěné podobě přímo v kině Metropol. Vstupenky na projekce jsou v prodeji na pokladně kina a webových stránkách Metropolu za 140 korun. Kromě filmových zážitků se diváci mohou těšit i na tematické občerstvení v podobě lázeňských oplatků a speciálních alkoholických i nealkoholických drinků.


Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Michaela Valsová

Štítky festival, MFF KV, Vary, 55., Tady Vary, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.