středa 12. srpna 2020 Klára

Divadlo Tramtarie chystá v srpnu Olomoucké (nejen) shakespearovské léto

Sedm večerních představení, tři pohádky pro rodiny s dětmi i "Herce na ležáka" nabídne letos tradiční letní open-air festival Olomoucké "nejen" shakespearovské léto. Divadlo Tramtarie s ním opět zamíří na parkán Uměleckého centra Univerzity Palackého Olomouc. Přehlídka bude jedenáctidenní a potrvá od 9. do 19. srpna. Kromě osvědčených titulů nabídne i aktuální inscenaci Láska z koronu, vrcholem festivalu bude derniéra velkolepé inscenace Velký Gatsby. Řekla to ředitelka divadla Petra Němečková.

"Letos bylo kvůli koronaviru a celému útlumu kulturního života hodně nejisté, zda vůbec budeme letní open-air pořádat. Máme ale nyní za sebou červnové hraní pod širým nebem na Korunní pevnůstce a obrovský divácky zájem nás povzbudil v tom, že srpnový festival nakonec uskutečníme," uvedla Němečková. Pátý ročník festivalu podle ní naváže na předchozí úspěšné ročníky, které se vždy těšily velké návštěvnosti. Například loni navštívilo jedenáctidenní festival přes 3700 diváků.

Kromě osvědčených titulů, jako je Kabaret nahatý Shakespeare nebo letní komedie Po stopách něžného muže, nasadila Tramtarie do programu také svou novinku, inscenaci Láska za koronu. Nazkoušela ji v rekordním čase jako reakci na "koronavirovou dobu" a uváděla ji během června v projektu Divadelní červen open-air na Korunní pevnůstce v Olomouc. "Láska za koronu sklidila nebývalé ohlasy, během šesti repríz ji vidělo téměř 1500 diváků. Původně jsme ji chtěli zahrát pouze během června na Korunní pevnůstce, ale vnímáme velkou poptávku od diváků, a tak jsme se rozhodli ji zařadit i na Olomoucké shakespearovské léto," uvedla ředitelka.

Na přehlídce vystoupí i tradiční hosté, a to ve společném projektu Divadla Tramtarie a Moravského divadla Olomouc s názvem Herci na ležáka, který slibuje nové stand-up výstupy. "Tramtarie myslí na festivalu i na rodiny s dětmi. Připravila pro ně třídenní bohatý program, kromě pohádek čeká děti také spousta her, zábavy, žonglování či malování na obličej," dodala ředitelka divadla.

Vrcholem Olomouckého (nejen) shakespearovského léta bude derniéra adaptace světové klasiky Velký Gatsby. Tvůrčí tým plánuje uzpůsobit inscenaci atmosféře venkovního prostředí.

Autoři | Foto Divadlo Tramtarie

Štítky ČR, divadlo, festival, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.