neděle 20. září 2020 Oleg

Divadelní festival na letní scéně se zpožděním startuje příští týden. Otevře ho černá komedie

Čtyři populární komedie nabídne letošní ročník festivalu Divadlo v parku, který se každoročně koná v sadech 1. máje v Šumperku. Její letošní ročník se opozdil o dva měsíce, důvodem byla pandemie nového typu koronaviru. „Na programu bude například hravá komedie z Divokého západu s názvem Vinetůůů! v podání domácího souboru či inscenace Lordi,“ říká mluvčí radnice Soňa Singerová.

Přehlídku profesionálních divadel pořádá již řadu let šumperské divadlo a tamní dům kultury tradičně v červnu. „Letošní epidemiologická situace však původní festivalové plány zhatila. Sedmadvacátý ročník festivalu tak byl přesunut na druhou polovinu srpna. Představení se odehrají vždy od 21:00 hodin na letní scéně v sadech 1. máje,“ uvedla Soňa Singerová. Za nepříznivého počasí bude festival hostit šumperské divadlo.

Přehlídku otevře 18. srpna originální a vtipná komedie Žena, která uvařila svého manžela. Originální černou komedii úspěšné anglické autorky Debbie Isittové ve spolupráci s Divadlem U Hasičů v Praze a agenturou Pierot připravil producent a režisér Petr Kracik. V černé komedii excelují Nela Boudová, Ilona Svobodová a Otmar Brancuzský.

O den později, ve středu 19. srpna, přiveze do Šumperka pražské Švandovo divadlo komedii Lordi autorů Oscara Wildeho a Robbieho Rosse, ve které se představí Martin Hofmann, Filip Rajmont, Peter Serge Butko a Martin Kotecký. Představení je již podle informací na stránkách šumperského divadla www.divadlosumperk.cz vyprodané.

Ve čtvrtek 20. srpna se mohou příznivci divadla těšit na hru The Naked Truth/Odhalená pravda, která je příběhem pěti žen, jež se setkávají ve vesnické tělocvičně na kurzu pole dance. Představení vévodí charismatická držitelka Českého lva Gabriela Míčová. Stejně jako předchozí ročníky Divadla v parku uzavře i ten letošní v sobotu 22. srpna domácí soubor, jenž nabídne inscenaci Vinetůůů!. Hravou komedii z Divokého západu, která vznikla na základě knih Karla Maye a známých filmů německého režiséra Haralda Reinla, nastudoval s herci v uplynulé sezoně režisér Robert Bellan.

Autoři | Tisková zpráva | Foto sumperk.eu

Štítky divadlo, festival, Šumperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.