úterý 20. října 2020 Vendelín

Moravské divadlo Olomouc musí kvůli nařízení znovu odložit premiéru opery Fidelio

Moravské divadlo v Olomouci musí letos už podruhé kvůli vládním nařízením odložit premiéru operní inscenace Fidelio. Soubor opery a operety ji měl původně představit na jaře, nová nařízení kvůli koronaviru zhatila i náhradní termín příští týden v pátek. Řekl to mluvčí divadla David Kresta. Současně je zrušena i repríza muzikálové inscenace Donaha! a nařízení postihlo také pohádkový muzikál Popelka, který mělo v Olomouci uvést hostující opavské divadlo.

Jediná dokončená opera Ludwiga van Beethovena se měla na jeviště olomouckého divadla vrátit po téměř 30 letech, připomenout měla také 250 let od Beethovenova narození. Inscenaci v režii Josefa Nováka mělo divadlo původně uvést 5. června, náhradní termín byl stanovený na 9. října. „Je pro nás velmi smutnou správou a frustrujícím faktem, že už podruhé kvůli vládním nařízením musíme odložit tuto premiéru, na které jsme strávili mnoho času, energie a úsilí. Budeme věřit, že opatření budou trvat pouze dva týdny a nebudou se uměle prodlužovat. Mohlo by to znamenat velké komplikace nejen pro hudebně-dramatickou formu, ale i pro náš celý soubor," řekl šéf souboru opery a operety Miloslav Oswald.

Místo muzikálů činohry

V neděli 11. října muselo divadlo zrušit i plánovanou reprízu muzikálu Donaha! Jeviště však prázdné nezůstane, činoherní soubor uvede náhradní představení Sluha dvou pánů, uvedl mluvčí divadla. Vládní nařízení se podle něj dotkne ještě pohádkového muzikálu Popelka, s nímž mělo v neděli 18. října zavítat do Olomouce Slezské divadlo Opava. „Dětští diváci o pohádkové představení nepřijdou, na stejný termín se nám podařilo domluvit náhradní titul - Krkonošskou pohádku v podání Divadla Šumperk," uvedl vedoucí obchodního oddělení Petr Zadorožný. V návaznosti na nové nařízení budou také od 5. října do 18. října včetně uzavřeny ve foyer divadla bufet a kavárna.

Programové změny však muselo Moravské divadlo učinit už dříve a to již od konce září. Důvodem jsou pozitivní testy na covid-19 v souboru opery a operety a v souboru baletu.

Autoři | Foto MDO

Štítky ČR, koronavirus, divadlo, kultura, Olomouc, Olomoucký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.