pondělí 10. května 2021 Blažena

Rozsvícení stromu bez diváků, žádné koncerty, s punčem domů, v Přerově mají o podobě vánočních oslav jasno

Vánoční strom na náměstí, vedle něhož nebude stát pódium. Místo živých koncertů jen reprodukovaná hudba z ampliónů. Sedm stánků s jídlem, pitím i vánočními ozdobami – ale bez stolů, u nichž by návštěvníci mohli pobývat. Takto okleštěné budou letos adventní oslavy v Přerově.

Zástupci města i Kulturních a informačních služeb města Přerova dlouho čekali na poslední rozhodnutí ohledně vánočních oslav. Dnes ho udělali a změní se jen v případě, že by se vládní nařízení zásadním způsobem rozvolnilo. S živým vystoupením kapel nebo dětí se ale už nepočítá.

Přesný čas rozsvícení vánočního strom město sdělovat nebude


  „V sobotu 21. listopadu dorazí na Masarykovo náměstí strom, v průběhu následujícího týdne se nastrojí do nově pořízených ozdob. Na první adventní neděli, tedy 29. listopadu, strom rozsvítíme, přesný čas ale sdělovat nebudeme, protože se obáváme, aby se na místě nesrocovali lidé,“ nastínil přerovský primátor Petr Měřínský. Od stejného dne budou na Masarykově náměstí rovněž stánky, nabízející punče, svařená vína, bramboráky, spirály a další pochutiny, ovšem zákazníci si je tu budou moci pouze zakoupit v „okénkovém režimu“ - tedy vyber, zaplať, odejdi.

„Své místo tu bude mít i stánek s vánočními formičkami či ozdobami, prodávat se budou i výrobky z chráněné dílny sdružení Most k životu,“ doplnil ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček. Na náměstí bude rovněž kasička, do níž mohou zájemci přispět na koupi kompenzačních pomůcek, které z výtěžku sbírky koupí sdružení Alfa handicap.

Konání historického jarmarku nebo ohňostroje na nový rok je zatím ve hře 


 Prozatím je ještě v přípravě i historický jarmark, který se má konat na stříbrnou neděli na Horním náměstí, zrušen není ani ohňostroj na Nový rok – obě akce ale ještě budou aktuálně upřesněny.  

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva | Foto Město Přerov

Štítky Vánoce, vánoční strom, Přerov, rozsvícení stromu, vánoční trhy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.