pondělí 25. ledna 2021 Miloš

Divadlo Tramtarie představí svého kabaretního Shakespeara on-line

Olomoucké Divadlo Tramtarie na konci roku nabídne divákům ve Full HD kvalitě svou oblíbenou komedii Kabaret nahatý Shakespeare. Divadlo, které je znovu již několik týdnů uzavřené kvůli pandemii koronaviru, se tak rozhodlo pokračovat v představování svých populárních her prostřednictvím on-line záznamů. Představení bude k vidění od 30. prosince, sdělila Tereza Matějková z produkce.

„I přes nelehkou dobu se v Tramtarii snažíme být našim divákům nablízku. Takže když oni nemůžou do divadla, tak musí naše divadlo přijít k nim domů. A jsem moc rád, že se nám podařilo natočit v nejvyšší kvalitě právě Kabaret Nahatý Shakespeare, neboť je to inscenace plná lehkosti, radosti a humoru, tedy věcí, které právě v dnešní době všichni potřebujeme," uvedl umělecký šéf souboru Vladislav Kracík.

Kabaret představuje pět nejslavnějších Shakespearových tragédií v podobě jedné divadelní komedie, podle tvůrců jde o kabaret plný improvizace a písniček. „Kabaret Nahatý Shakespeare, který vznikl pod režijní taktovkou Jiřího Trnky z Činoherního studia v Ústí nad Labem, je v současné době jednoznačně nejúspěšnějším titulem Divadla Tramtarie. Na svém kontě má téměř 150 repríz a na domovské olomoucké scéně nikdy nebyl nevyprodán," doplnil Kracík. Divadlo s ním úspěšně hostovalo také na řadě českých scén i v zahraničí.

Divadlo Tramtarie začalo už v říjnu po znovuuzavření divadel ve spolupráci s olomouckou agenturou George Vision nabízet svým fanouškům on-line záznamy některých svých inscenací v té nejvyšší kvalitě, aby částečně suplovalo výpadek živých divadelních představení. Diváci tak mohli zhlédnout komedii Láska za koronu, která na venkovních scénách trhala divácké rekordy, nebo něžnou inscenaci na motivy slavného milostného příběhu Madisonské cesty. Kabaret nahatý Shakespeare je třetím tímto záznamem v pořadí.

Diváci si mohou záznam pořídit tak, že si zakoupí vstupenku online na www.divadlotramtarie.cz, poté jim přijde e-mail s přihlašovacími údaji k videu. Záznam pak budou moci zhlédnout kdykoliv během následujících 14 dní.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Divadlo Tramtárie

Štítky ČR, divadlo, Olomouc, Tramtarie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.