pondělí 25. ledna 2021 Miloš

Moravská filharmonie Olomouc chystá novoroční on-line koncert

Moravská filharmonie Olomouc chystá novoroční on-line koncert. Svým posluchačům v něm alespoň na dálku nabídne známé taneční melodie z různých koutů světa. Naladit se optimisticky na rok 2021 mohou diváci hned 1. ledna od 16:00, a to prostřednictvím streamu na webu www.mfo.cz a facebooku. Koncert uvede primátor města Olomouce Miroslav Žbánek. Záznam pak bude k dispozici i na YouTube kanálu filharmonie, informoval její ředitel Jonáš Harman.

Koncert nabídne filharmonie i přes řadu překážek kvůli současné epidemické situaci. Na pódiu se totiž nesmí potkat mnoho hráčů naráz a hrát mohou jen v určitých skupinách. „Protože v současné době podléhá cestování mnoha omezením, vezmeme naše diváky na hudební cestu kolem světa. Zazní známé tance z jeho různých koutů - polka, valčík, uherský či slovanský tanec a další, mimo jiné i jazzově laděné skladby," uvedl Harman.

Pod taktovkou šéfdirigenta Jakuba Kleckera se o slavnostní atmosféru postarají komorní soubory Moravské filharmonie - Komorní dechový ansámbl, Ansámbl bicích nástrojů a Smyčcový orchestr.

Na programu budou například skladby amerického skladatele George Gerschwina, ale i brazilské melodie a rytmy - zazní jeden z nejhranějších a nejoblíbenějších koncertů pro marimbu od Neye Rosaura. České barvy bude hájit Antonín Dvořák se Slovanskými tanci, publikum roztančí také známý valčík z oblíbeného baletu Coppélia. V plánu je například i Pizzicato Polka a Tritsch-Tratch Polka Johana Strausse mladšího, doplnili zástupci filharmonie.

Tradiční Novoroční koncert byl naplánován původně 1. ledna už v 16:00, aby lidé po koncertu v Redutě mohli přejít na olomoucké Horní náměstí a prodloužit si slavnostní večer podívanou na novoroční ohňostroj. Koncert se nakonec koná v on-line podobě, ohňostroj, který každoročně do centra Olomouce přilákal tisíce lidí, radnice kvůli vývoji pandemické situace zrušila.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto facebook.com/MoravskaFilharmonieOlomouc/

Štítky ČR, hudba, Moravská filharmonie, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.