pondělí 19. dubna 2021 Rostislav

V Olomouci dnes začalo natáčení seriálu Jana Hřebejka Pozadí událostí

V Olomouci dnes odstartovalo natáčení čtyřdílného seriálu Pozadí událostí režiséra Jana Hřebejka a scénáristy Petra Jarchovského. Prostory poskytlo město Olomouc a Univerzita Palackého. Námět na scénář napsal olomoucký spisovatel Michal Sýkora.

Jan Hřebejk i Petr Jarchovský již mají s Olomoucí filmařskou zkušenost, také Sýkorovi je zdejší akademická půda blízká. Působí totiž na filozofické fakultě, na katedře divadelních a filmových studií.

Podle scénáristy Jarchovského byl příběh zasazen do prostředí zdejší univerzity s ohledem na fotogeničnost místa a předchozí výborné zkušenosti se vstřícným přístupem Univerzity Palackého. "Ostatně není to naše první zkušenost s natáčením zde. Díky spolupráci s Michalem Sýkorou, zdejším patriotem, jsem sem zasadil celkem pět sérií Detektivů od Nejsvětější trojice v režii Honzy Hřebejka a Viktora Tauše, s Klárou Melíškovou v roli komisařky Výrové," uvedl Jarchovský.

Spisovatel Michal Sýkora uvedl, že na rozdíl od Detektivů od Nejsvětější Trojice, kteří byli s Olomoucí a okolím pevně spjati, Pozadí událostí do konkrétního města původně nezasadil. "Pokud si dobře pamatuji, umístit příběh znovu do Olomouce byl nápad Honzy Hřebejka, nejspíš proto, že se mu tady u nás líbí a asi i dobře pracuje. Já jako olomoucký rodák jsem proti tomu nic nenamítal a rád jsem pomohl s výběrem lokací," doplnil Sýkora.

Čtyřdílný komediální seriál Pozadí událostí natáčí Hřebejk pro Českou televizi. V hlavních rolích se představí Jitka Čvančarová, Petra Hřebíčková, Martha Issová, Katarina Kubošiová (Katarzia), Jiří Havelka, Petr Ostrouchov či Luboš Veselý a další. Natáčet se začalo od 25. ledna, v Olomouci působí filmaři ode dneška, poslední klapka je naplánovaná na 5. dubna.

Podle režiséra je téma seriálu dnešní, zabývá se vztahy mezi muži a ženami v době kampaně MeToo a měnících se společenských rolí.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Julie Vrabelová

Štítky ČR, film, média, Hřebejk, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.