sobota 15. května 2021 Žofie

Moravské divadlo na olomouckém výstavišti otevře venkovní scénu

Milovníci divadla se i přes koronavirus dočkají. Moravské divadlo chystá od konce května otevřít venkovní scénu na Výstavišti Flora v Olomouci. Členové souboru činohry, baletu a opery a operety na ní představí dosavadní inscenace i premiéry, které se dosud nedočkaly svého uvedení.

Herci tak chtějí divákům pod širým nebem vynahradit dosavadní uzavření divadel kvůli koronavirovým opatřením. Projekt Moravské divadlo na Floře odstartuje 29. května. 

Divadlo bylo naposledy otevřeno loni 11. října. Podle šéfa činohry Romana Vencla tehdy nikoho nenapadlo, že pauza potrvá tři čtvrtě roku.

"Veškeré naše naděje a poslední zbytky sil se teď upínají k červnu a k naší open air scéně na výstavišti Flora. Nezáleží na tom, jestli tam bude sedět sto diváků nebo tisíc, nezáleží na tom, jestli bude pršet, sněžit nebo přijde tornádo - my tam prostě budeme, a pokud nám to situace umožní, uděláme cokoliv, abychom mohli být večer co večer alespoň na pár desítek minut zase s našimi diváky," uvedl Vencl.

Divadelní scéna vznikne v blízkosti palmového skleníku. V první fázi se do předprodeje uvolní 120 vstupenek, v případě rozvolňování se pak jejich počet zvýší.

Program zahájí v sobotu 29. května koncert Terapie hudbou, který bude věnovaný zdravotníkům Olomouckého kraje. Umělce Moravského divadla bude doprovázet kapela pod vedením Filipa Tailora. O den později se na výstavišti uskuteční program ke Dni dětí.

V programu se postupně vystřídají všechny soubory - balet uvede projekt s názvem Talentománie a taneční adaptaci Lorcovy Krvavé svatby. Soubor činohry odehraje na výstavišti reprízy populárních titulů Sluha dvou pánů, Splašené nůžky, Postřižiny, Starci na chmelu, Když se zhasne či Jméno.

V pátek 18. června bude mít premiéru inscenace Gogolovy komedie Revizor. Soubor opery a operety v pátek 25. června uvede premiéru lidové operety Podskalák, vystoupí také s operetami Mamzelle Nitouche a Na tý louce zelený a s muzikálem Noc na Karlštejně.

Pokračovat bude i Kočování po Olomouckém kraji

Vedle umělců Moravského divadla se v červnu představí také hosté. Studenti Ateliéru muzikálového herectví Divadelní fakulty JAMU uvedou revue Broadway Babies a titul Probuzení jara. S pohádkou Kosí bratři zavítá do Olomouce zlínské Divadlo Scéna. Na výstavišti zazní i koncert Moravské filharmonie Olomouc. V plánu je i úspěšná stand-up comedy, představení s názvem Konečně zase můžeme! ve středu 30. června program open-air scény uzavře.

V června se chystá divadlo také na pokračování projektu Kočování po Olomouckém kraji. Do začátku letních prázdnin zavítají členové činohry a opery a operety do Hanušovic, Tovačova a Náměšti na Hané, kde uvedou Starce na chmelu, Sluhu dvou pánů a Noc na Karlštejně. Divadlo také dokončuje program pátého ročníku Moravského divadelního léta, festival by se měl uskutečnit od 20. do 24. srpna v areálu Korunní pevnůstky.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MDO

Štítky venkovní divadlo, koronavirus, výstaviště, Moravské divadlo, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.