neděle 26. září 2021 Andrea

Olomoucký festival Bounty Rock Cafe Open Air se přesouvá ze září na srpen

Belgická skupina The BluesBones se stane letos ozdobou tradiční olomoucké rockové přehlídky Bounty Rock Cafe Open Air. Festival se letos přesouvá ze zářijového termínu na srpen, důvodem jsou především obavy ze situace kolem koronaviru. V programu nabídne přehlídka i řadu českých rockových skupin. Novináře o tom informoval za pořadatele Roman Helcl.

Festival v areálu Korunní pevnůstky se měl původně uskutečnit 18. září, pořadatel s tím počítal letos na jaře. "Reagujeme na epidemickou situaci a varování, že se v září může stát, že vláda opět zavře kulturní akce. Proto jsme se rozhodli přesunout jedenáctý ročník Bounty Rock Cafe Open Air ze září na srpen," uvedl ředitel festivalu Dušan Neumann.

V pátek 6. srpna se tak na pódiu pevnůstky postupně vystřídají Garage & Tony Ducháček, Luboš Pospíšil a 5P nebo legendární česká kapela Flamengo, která letos ohlásila návrat na pódia pod názvem Flamengo Reunion Session. "Flamengo Reunion Session navazuje na období let 1970 až 1971, kdy za mikrofonem zněl hlas Ivana Khunta. Program nesoucí název Stále dál… se bude opírat právě o pecky, které Flamengo v tuto dobu hrálo. Samozřejmě kapela nezapomene ani na album Kuře v hodinkách, ze kterého zazní kultovní píseň Stále dál korespondující s názvem celého programu," doplnil Neumann.

Program vyvrcholí energickým vystoupením belgické kapely The BluesBones, objevem evropských bluesových festivalů. "The BluesBones jsou v poslední době v kurzu. Podmanili si fanoušky velkých evropských festivalů mixem blues evropského střihu ve své nejryzejší podobě. Fanoušci mohou očekávat klasický zvuk hammondek, šťavnatou kytaru, a to vše umocněno silovým zpěvem," dodal pořadatel festivalu.

Bounty Rock Cafe Open Air se koná pojedenácté. V žánrovém mixu přehlídky nechybí podle pořadatelů bigbít, hard rock, metal, punk nebo blues rock. V minulých letech díky němu v Olomouci zahrály rockové legendy Uriah Heep a Jethro Tull nebo německá popová ikona Alphaville. Přehlídka do prostor Korunní pevnůstky dovezla například i někdejšího kytaristu kapely Scorpions Uli Jon Rotha či kapelu The Magic of Santana. Loni zde vystupoval jeden z nejlepších britských vokalistů Ray Wilson, který vystřídal Phila Collinse ve skupině Genesis.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Bounty Rock Cafe

Štítky ČR, hudba, rock, festival, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.