pondělí 18. října 2021 Lukáš

Hranice si připomenou slavnou rockovou scénu z 90. let. Na koncertě zahrají Oranice a H-Band

Hranice na Přerovsku si připomenou svou slavnou rockovou scénu z 90. let. Atmosféru tehdejší doby přiblíží výstava, na které návštěvníci uvidí například dobovou rockovou zkušebnu, ale i plakáty a fotografie z vystoupení tehdejších kapel. O den později se na Staré střelnici uskuteční vzpomínková hudební akce s názvem Hranická rocková nostalgie.

Výstava Hranická rocková scéna 90. let bude otevřena ve čtvrtek na Staré radnici a potrvá do 5. prosince. "Expozice připomene mimořádné porevoluční kulturní vzepětí, kdy v Hranicích a okolí fungovalo více než 20 kapel, pořádala se spousta koncertů a akcí v čele s festivalem Rockové Hranice, fungovalo několik hudebních klubů a hospod s pravidelným koncertním programem," uvedl za pořadatele František Kopecký.

Výstava kromě instalované dobové rockové zkušebny představí divákům také plakáty, fotografie, novinové články, hudební nástroje a různé rarity zapůjčené od muzikantů a pamětníků. 

"Soustředí se také na osobnosti, které z této líhně vyšly a slaví dnes celorepublikové úspěchy. Výstavu doprovodí velkoplošná projekce a také možnost poslechu skladeb tehdejších kapel přes sluchátka a mobilní telefony návštěvníků," doplnil Kopecký.

Citron, November 2nd, Silent Stream of Godless Elegy

Pořadatelé chystají také vzpomínkovou hudební akci Hranická rocková nostalgie, která bude v pátek v bývalém hudebním klubu v prostorách Staré střelnice. 

"Naživo zahrají kapely Oranice a H-Band, návštěvníci se můžou těšit na velkoplošnou projekci fotek, plakátů, koncertů, klipů a videozdravic, poslechovku písniček hranické rockové scény 90. let, talkshow vstupy s hlavními protagonisty nebo závěrečnou jam session a krátké hudební vsuvky tehdejších matadorů," dodal organizátor akce.

Obě akce zavzpomínají na kapely, které měly spojení právě s Hranicemi - jde například o skupiny Citron, Tarantula, Funny, Wizard, November 2nd, Silent Stream of Godless Elegy, Bubble Gun, ale i kapelu Oranice či H-Band.

Návštěvníkům připomene také fungování Hudebního klubu u Vlasáků, festival Rockové Hranice, Rockový klub Andrej či hranické hospody, které sloužily jako zázemí tehdejších muzikantů.

Blues Alive oznámil další zahraniční hvězdy. Přijede i bývalý bubeník Boba Dylana

Mezinárodní festival bluesové hudby Blues Alive v Šumperku zveřejnil další světové hudebníky, které bude přehlídka letos v listopadu hostit. Do Šumperka přijede jedna z klíčových kapel chicagského blues posledních více než 30 let Lil´ Ed & The...

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FB František Kopecký

Štítky underground, rock, hudba, Hranice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.