pondělí 4. července 2022 Prokop

V Šumperku bude mít talkshow osobní asistent frontmana kapely Queen Freddieho Mercuryho

Pro hudební fajnšmekry připravil na tento pátek šumperský dům kultury opravdovou lahůdku. Do města přijede Peter Freestone, bývalý osobní asistent frontmana kapely Queen Freddieho Mercuryho, a zavzpomíná na svého šéfa. Jeho vyprávění doprovodí kapela Devine s akustickými verzemi písní od kapely Queen.

"Peter Freestone je muž, jenž se z úspěšné kariéry garderobiera Královského baletu v Londýně vypracoval ke dvanácti letům ve službě u jedné z největších legend světové hudební scény. S Mercurym zažil šťastné i tragické momenty. Od prvních šňůr po USA přes legendární charitativní koncert Live Aid v londýnském Wembley až po jeho tragický konec. Toho všeho byl Peter Freestone součástí a je mi velkou ctí, že přijal naše pozvání a o své osobní zkušenosti se podělí se šumperskou veřejností," uvedl dramaturg domu kultury Ondřej Procházka.

Peter Freestone nechyběl ani při natáčení oscarového snímku Bohemian Rhapsody, kdy byl pravou rukou režiséra Bryana Singera, aby byla Freddieho postava co nejautentičtější. 

V současné době spolupracuje s českým zpěvákem a producentem Milanem Šatníkem, který vytvořil eduaktivní TFA Project v boji proti AIDS a jako jediný český herec si v snímku Bohemian Rhapsody také zahrál. Právě Šatník se svou kapelou Devinne Freestonea v Šumperku doprovodí. 

Koncertní talkshow Petera Freestona a kapely Devine bude v pátek 14. ledna od 19.30 hodin ve velkém sále domu kultury. Vstupné stojí v předprodeji 350, v den akce 400 korun.

Šumperk přivítá asistenta Freddieho Mercuryho nebo Michala Pavlíčka

Řadu velkých jmen i klubovou atmosféru letos nabídne svým návštěvníkům Dům kultury v Šumperku, kde se odehrává například mezinárodní festival Blues Alive. Počítá například s vystoupením asistenta frontmana kapely Queen Freddieho Mercuryho,...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Šumperk

Štítky talkshow, osobní asistent, Peter Freestone, frontman, Queen, Freddie Mercury, dům kultury, Šumperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.