úterý 27. září 2022 Jonáš

Filmové drama z Javoříčských a Mladečských jeskyní jde do kin

V pondělí se uskuteční slavnostní premiéra nového českého filmu režiséra Romana Němce Kam motýli nelétají. K natáčení tvůrci využili prostory Javoříčských a Mladečských jeskyní. V hlavních rolích diváci uvidí Daniela Krejčíka a Jiřího Vojtu.

Film vypráví příběh dvou postav - středoškoláka Daniela a jeho učitele Adama. Daniel má pocit, že mu v životě nikdo nerozumí, Adam si zase přísně střeží svá soukromá tajemství. Všechno se změní v okamžiku, kdy se společně nedopatřením ocitnou uvězněni v neznámém a tajuplném prostředí rozsáhlého jeskynního komplexu.

"Chtěli jsme vytvořit jakýsi paralelní izolovaný svět, ve kterém naši hrdinové zůstanou uvězněni," uvedl v tiskové zprávě scénárista a režisér Roman Němec"Jejich pocit ztracenosti a tendence se uzavírat najednou dostanu proti jejich vůli reálnou podobu a budou se muset vypořádat se skutečnou krizí," doplnil.

Olomouc opět ve filmu. Krobotova Velká premiéra zamíří do kin v létě

V kulisách olomouckého S klubu, hlavního vlakového nádraží, zoologické zahrady i kostela Panny Marie Sněžné se odehrává další film režiséra Miroslava Krobota. Snímek s názvem Velká premiéra čeká v červenci debut v kinosálech. Na scénáři svého...

Film se natáčel výhradně v autentickém prostředí pěti reálných moravských jeskyní. V Býčí skále, Sloupsko-šošůvských jeskyních, Kateřinské jeskyni a v Javoříčských a Mladečskcýh jeskyních. 

Premiéra se uskuteční v pondělí 16. května v pražské Lucerně. Další slavnostní projekci mohou diváci navštívit ve čtvrtek 25. května od 18:30 v kině Blansko. Vstupenky jsou již v prodeji. 

V hlavních rolích diváci uvidí kromě Daniela Krejčíka a Jiřího Vojtu také Jaroslava Duška, Kláru Melíškovou, Martina Myšičku, Simonu Babčákovou nebo Jakuba Krejču.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Správa jeskyní ČR

Štítky film, premiéra, jeskyně, drama, kino

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.