pátek 9. prosince 2022 Vratislav

Dvojku fantasy pohádky Princezna zakletá v čase uvede olomoucké kino zdarma

Do pohádkové krajiny zasadili filmaři jednu z nejnavštěvovanějších památek v Olomouckém kraji, ikonický hrad Bouzov. V nové fantasy pohádce Princezna zakletá v čase 2 se filmovou lokací stala také zřícenina hradu Helfštýna či zámek v Sobotíně. Hejtmanství připravilo na příští týden promítání úspěšného snímku v kině Metropol zdarma.

Nejen lidé z Olomouckého kraje poznají ve filmovém hradu Trojříčí významnou památku regionu – hrad Bouzov. Princezna zakletá v čase 2 měla předpremiéru v Olomouci, během prvního víkendu na český film zavítalo 67 tisíc diváků. Více než dvouhodinový snímek se podle tvůrců pyšní také prvenstvím v počtu vizuálních a trikových efektů v historii českého filmu.

Olomoucký kraj připravil pro veřejnost v rámci propagace předsednictví ČR v Radě EU na pondělí 28. listopadu od 17 hodin promítání druhého dílu Princezny zakleté v čase, na který budou mít diváci vstup zdarma. Zájemci si mohou lístky rezervovat na webových stránkách olomouckého kina Metropol.

Druhý díl Princezny zakleté v čase se natáčel na třech místech kraje – na zámku v Sobotíně a na hradech Helfštýn a Bouzov. Snímek navazuje na svůj první díl, který se dokonce po celých pět týdnů držel v top desítce nejsledovanějších filmů v České republice streamovací služby Netflix.

„Náš region je pohádkově krásný, a to doslova. Proto ho mají filmaři a turisté tak v oblibě a já jsem moc rád, že se záběry z našeho kraje znovu dostanou na plátna kin. Přeji divákům, aby se jim nová pohádka líbila a vyrazili poznávat místa, kde se natáčela,“ řekl Josef Suchánek (PirStan), hejtman Olomouckého kraje.

„Hejtmanství podporuje filmaře pravidelně. Například vloni formou individuálních dotací napomohlo vzniku snímku Velká premiéra, který v našem regionu natáčel Miroslav Krobot,“ doplnila Radka Kmochová z tiskového oddělení kraje.

„Podpora filmové produkce má pro náš region mnoho výhod. Jednak zde štáby utratí nemalé peníze a kraj takto získá skvělou reklamu prostřednictvím filmových pláten nebo televize. Velký význam má i filmová turistika, tedy navštěvování míst, kde snímky vznikaly,“ míní Milada Sokolová (ODS), uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Ve druhém díle fantasy pohádky se divákům představí například Eliška Křenková, Natalia Germani, Marek Lambora nebo Vojtěch Kotek.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Bohemia motion pictures

Štítky Kultura, film, Princezna zakletá v čase 2, premiéra, kino, Metropol, Helfštýn, Bouzov, Sobotín, Olomouc, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.