sobota 5. prosince 2020 Jitka

V Olomouci dnes bude podepsána krajská koaliční smlouva

Zástupci Pirátů, STAN, Spojenců-Koalice pro Olomoucký kraj a ODS dnes odpoledne podepíší koaliční smlouvu o společném vládnutí v Olomouckém kraji. Podle už uzavřené dohody se olomouckým hejtmanem stane lídr Pirátů a STAN Josef Suchánek. V pětapadesátičlenném zastupitelstvu Olomouckého kraje má nová koalice po říjnových volbách většinu 32 hlasů. Vítězné hnutí ANO zůstane s SPD v opozici.

Koalice Pirátů a STAN obsadí v jedenáctičlenné krajské radě stejně jako Spojenci - Koalice pro Olomoucký čtyři křesla. Na ODS připadnou tři místa. Ustavující krajské zastupitelstvo se má sejít příští týden v pátek. Kvůli epidemii covidu-19 jej však budou provázet mimořádná bezpečnostní opatření. Nynější hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) i Suchánek jsou nakažení koronavirem, takže by se jednání neměli osobně zúčastnit. Část zastupitelů zůstane připojena pouze on-line.

V krajských volbách v Olomouckém kraji získalo ANO 18 mandátů v zastupitelstvu. Druhá skončila koalice Pirátů a STAN se 13 mandáty. Třetí jsou Spojenci - Koalice pro Olomoucký kraj, mají 12 zastupitelů. Čtvrtá ODS má sedm mandátů. Na pátém místě je SPD s pěti zastupiteli. V předchozích čtyřech letech v Olomouckém kraji vládlo vítězné hnutí ANO společně s ČSSD a ODS. Sociální demokracie se letos do krajského zastupitelstva nedostala.

Čtete také:

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Facebook Josefa Suchánka

Štítky volby, kraje, Olomoucký, koalice, podpis, smlouva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.