úterý 9. března 2021 Františka

Prymula opět ministrem? Nechává mě to klidným. Je to pozice za trest, než že by se tam někdo hnal, říká

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula se podle svých slov na ministerstvo vracet nechce. České televize o víkendu uvedla, že by současný ministr Jan Blatný (za ANO) mohl skončit. Jeho nástupce by podle televize mohl být premiér Andrej Babiš (ANO) nebo právě ministerstva Prymula. Oba dva to však odmítají.

„Mě to nechává poměrně klidným. Protože většina fám vždycky vede k tomu, že se to naopak v brzké době nestane,“ shrnul Prymula a dodal: „A opravdu si nemyslím, že by existoval člověk, který by to chtěl. To je spíše pozice za trest, než že by se tam někdo hnal kvůli nějakým prebendám, to určitě ne.“

Bývalý ministr Roman Prymula si v rozhovoru s ČTK rovněž postěžoval, že nepříliš pozitivně vnímá odchod některých odborníků z ministerstva. Minulý týden skončil koordinátor očkování Zdeněk Blahuta a následně úřad opustil také náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo. „To, že odchází spousta lidí z top pozic, není určitě dobře. Dá se třeba nahradit člověk, který odejde z postu politického náměstka. Ale pokud je to odborný náměstek, který je ve státní službě, tak tam to je otázka měsíců, pokud se mají dodržet termíny a nezkracují se. A každopádně je to mnohem větší problém,“ dodal.

Roman Prymula jako ministr skončil 29. října loňského roku poté, co se v médiích objevily fotografie, jak v nočních hodinách opouští restauraci a usedá do auta bez roušky. Novým ministrem zdravotnictví se stal dětský hematolog Jan Blatný. Sám Prymula vydržel ve funkci jen pět týdnů.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto vlada.cz

Štítky vláda, koronavirus, Prymula, Blatný, ministr, ministerstvo zdravotnictví

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.