neděle 13. června 2021 Antonín

Exministr Prachař definitivně odchází z politiky. Složil mandát zastupitele

Bývalý ministr dopravy Antonín Prachař se rozhodl definitivně odejít z politiky. Na konci minulého týdne složil mandát přerovského zastupitele. Prachař dříve reprezentoval barvy hnutí ANO, ze kterého vystoupil. Do zastupitelstva byl zvolen jako lídr kandidátky STAN.

Společně s Prachařem rezignoval na post zastupitele také jeho kolega z kandidátky lékař Martin Trhlík. Náhradníci na jejich místo se zatím nevyjádřili.

Prachař se stal zastupitelem v říjnu 2018, kdy společně s Trhlíkem získali pro Starosty a nezávislé v zastupitelstvu nově dva mandáty. Rezignaci oznámil přerovskému primátorovi v pátek minulý týden.

"Nebylo to nic, co by souviselo s politikou. Jsou to zdravotní a osobní důvody. Prošel jsem si zdravotními komplikacemi a v necelých šedesáti letech jsem si přehodnotil priority. Definitivně končím s politikou a nikdy už více," řekl dnes Antonín Prachař.

Z hnutí ANO vystoupil v prosinci 2015, důvodem byl postoj hnutí v kauze stavby cyklověže v Přerově, o kterou se zajímala na základě trestního oznámení policie. Prachař, který tehdy pracoval pro město jako dopravní expert, čelil podezření kvůli možnému střetu zájmů, podle policie se však podezření neprokázalo.

Podle Prachaře se za něj regionální pobočka vedená Petrem Vránou tehdy nepostavila. Od té doby byl nestraník, STAN přivedl do zastupitelstva na podzim 2018 jako jejich lídr.

Loni se Prachař rozhodl kandidovat do Senátu jako nestraník, získal prostřednictvím petice i potřebných tisíc podpisů oprávněných voličů. Ve volbách však neuspěl, získal tehdy v prvním kole 2533 hlasů voličů, což bylo 7,09 procenta.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Ministerstvo dopravy

Štítky Prachař, zastupitelstvo, politika, odchod, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.