pondělí 4. července 2022 Prokop

Lídr ČSSD Hynek: chci řešit zaostávání některých odlehlých částí regionu

Před říjnovými sněmovními volbami Olomoucká Drbna oslovila lídry relevantních politických stran, které kandidují v Olomouckém kraji. Všichni dostali stejné otázky.

Na prvním místě kandidátky ČSSD v Olomouckém kraji je místostarosta Kostelce na Hané na Prostějovsku a bývalý náměstek hejtmana Ladislav Hynek.

Sněmovní volby se konají v pátek a v sobotu 8. a 9. října. Odpovědi lídrů zveřejňujeme v obráceném pořadí podle toho, jak přišly.

Jste pro zavedení povinného očkování proti koronaviru a proč?
Osobně jsem se očkovat nechal a můj osobní názor je, že toto očkování by mělo zůstat na bázi dobrovolnosti.

Co je největším problémem Olomouckého kraje a jak ho chcete řešit?
Myslím, že žádný kraj nemá jen jediný problém a ani Olomoucký kraj není výjimkou. Pokud mohu vypíchnout alespoň tři velké problémy, chtěl bych zmínit nedobudovanou strategickou infrastrukturu, a to především dopravní, včetně dálniční a železniční sítě. Zaostávání některých odlehlých částí regionu a s tím související stárnutí a vylidňování zejména menších obcí. A v neposlední řadě je to nevyladěné rozpočtové určení daní preferující bohatá centra před chudšími periferiemi, které na peníze nedosáhnou jinak než solidárním rozdělením.

Jaká vláda by byla nejlepší, s kým naopak do koalice nepůjdete a proč?
Nejlepší vláda by byla ta, která by byla schopna maximálně prosazovat náš volební program a priority. Dle mého názoru by měly dostat přednost při vyjednávání konkrétní strany s jasným programem před účelovými koalicemi a hnutími s populistickými prioritami.

Kdo je Ladislav Hynek
Je mi 53 let, jsem ženatý, mám 2 dcery a 2 vnoučata. Mám středoškolské vzdělání zakončené maturitou na Gymnáziu Jiřího Wolkra v Prostějově. Po ukončení základní vojenské služby jsem nastoupil do SD Jednota Prostějov, kde jsem pracoval jako technický pracovník, a po revoluci v soukromém sektoru v oblasti gastronomie a služeb. Do komunální politiky jsem vstoupil v roce 2006 jako zastupitel a radní, od roku 2010 jako starosta města Kostelec na Hané. V období 2016 až 2020 jsem působil jako náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast školství a současně jako místostarosta města, tuto funkci zastávám do současnosti.

Lídr KDU-ČSL (SPOLU) Jurečka: V kraji je nutné dobudovat infrastrukturu. Silnice, železnice a datové sítě

Před říjnovými sněmovními volbami Olomoucká Drbna oslovila lídry relevantních politických stran, které kandidují v Olomouckém kraji. Všichni dostali stejné otázky. Neodpověděl lídr SPD Radim Fiala.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto archiv Ladislava Hynka

Štítky volby, lídr, Sněmovna, Hynek, ČSSD, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.