úterý 26. října 2021 Erik

Lídr Trikolory Fryč: chybí rychlé napojení severu kraje, Šumperska a Jesenicka

Před říjnovými sněmovními volbami Olomoucká Drbna oslovila lídry relevantních politických stran, které kandidují v Olomouckém kraji. Všichni dostali stejné otázky.

Na prvním místě kandidátky Trikolora Svobodní Soukromníci v Olomouckém kraji je podnikatel Antonín Fryč z Jesenicka.

Sněmovní volby se konají v pátek a v sobotu 8. a 9. října. Odpovědi lídrů zveřejňujeme v obráceném pořadí podle toho, jak přišly.

Jste pro zavedení povinného očkování proti koronaviru a proč?
Jsem zásadně proti povinnému očkování. Každý má právo rozhodovat o svém zdraví sám. Někdo je přesvědčený, že jej očkování ochrání, jiný je názoru, že dosud očkovací látka není dostatečně ověřena. Očkovacích vakcín je v současné době dostatečné množství. Kdo má zájem, může se naočkovat. Ti, co věří v očkování, mají možnost se ochránit. Lidé by měli mít vlastní odpovědnost a svobodu rozhodování. Není možné, aby stát za ně přejímal odpovědnost. Příkladem zde může být Anglie, kde očkování nebo nošení roušek je rozhodnutím každého občana. A zajímavé je, že počet nakažených v Anglii výrazně poklesl.

Co je největším problémem Olomouckého kraje a jak ho chcete řešit?
Největším problémem Olomouckého kraje je bezesporu dopravní obslužnost a stav silnic druhé a třetí třídy. Je nutno urychlit výstavbu dálnice Hradec Králové – Mohelnice a dostavět stále odkládaný úsek D1 kolem Přerova. Chybí rychlé napojení severu kraje, tedy Šumperku a Jeseníku. Pro zlepšení je potřeba zde vybudovat obchvaty obcí a měst. Rovněž stav silnic, které jsou ve správě kraje, potřebujeme vyřešit. Finanční prostředky na opravy silnic jsou silně podhodnocené. Změnit je to možné novým rozpočtovým určením daní a zvýšením objemu financí na opravy s ohledem na velkou rozlehlost kraje.

Jaká vláda by byla nejlepší, s kým naopak do koalice nepůjdete a proč?
Určitě by nejlepší vládou byla vláda pravicová, tedy ta, která je zodpovědná. Vládnout a rozhazovat peníze na všechny strany, je určitě to nejjednodušší a populistické. Vláda by však měla být zodpovědná a odpovědná, a to i za svoje dluhy. Strany, které budou mít za cíl tuto zodpovědnost a přitom budou prosazovat občanskou svobodu, jsou určitě našimi povolebními spojenci. Z toho plyne, že spojenectví nebudeme hledat u KSČM ani u ČSSD.

Kdo je Antonín Fryč
Narozen 10. června 1953 v Šumperku, dětství a dospívaní prožil v malebném regionu Jesenicka. Vysokou školu dokončil na ČVUT Praha, strojní fakulta, kde absolvoval i vědeckou aspiranturu. Po studiích pracoval v oboru mezinárodní nákladní kontejnerové dopravy. Jesenicko však nikdy neopustil. Před 30 lety zde založil výrobní společnost WAREX s produkcí obytných modulů, dopravních kontejnerů, ocelových hal a montovaných rodinných domů. Společnost byla zařazena mezi 100 nejlepších společností v České republice a dnes zaměstnává stovky pracovníků z okresu Jeseník a přilehlých regionů. Výrobky společnosti jsou známy v celé Evropě, neboť 80% produkce je exportováno. Je podruhé ženatý a má 4 děti. Ve volném čase se věnuje sportu a běhům na dlouhé tratě.

Lídr Přísahy Vévoda: Často slyším o problémech s infrastrukturou, hlavně se stavem silnic v kraji

Před říjnovými sněmovními volbami Olomoucká Drbna oslovila lídry relevantních politických stran, které kandidují v Olomouckém kraji. Všichni dostali stejné otázky.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto archiv Antonína Fryče

Štítky volby, lídr, Sněmovna, Fryč, Trikolora Svobodní Soukromníci, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.